Pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, w częstochowskich szkołach i przedszkolach rusza kampania społeczna „Aktywna wiosna”. Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonej mobilności oraz zachęcenie do aktywności fizycznej zarówno dzieci, ich opiekunów, jak i grona nauczycielskiego oraz pracowników częstochowskich placówek oświatowych.

Kampania prowadzona jest w formie konkursu. Każdy uczestnik, który w trakcie kampanii dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce, na rolkach czy w stylu nordic walking otrzyma punkty. Jeśli uczestnikowi towarzyszyć będzie rodzic lub opiekun – jego punktacja zostanie podwojona. Najbardziej aktywni uczestnicy, klasy i placówki zostaną wyróżnieni nagrodami.

Kampania trwa do końca roku szkolnego, a jego podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się 10 września – w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Ze względu na związane z pandemią Covid-19 ograniczenia w nauczaniu stacjonarnym do kampanii można się włączyć w każdym momencie jej trwania. Wystarczy zgłosić chęć udziału, wsiąść na rower, włożyć rolki i… ruszać po zdrowie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.