|

Godzina dla Ziemi 2021 – kolejna edycja światowej akcji WWF

OCALmy BAŁTYK, NIM ZATĘSKNImy!

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problemy z jakimi boryka się Bałtyk – brak zrównoważonego rybołówstwa, niefunkcjonalne morskie obszary chronione, martwe strefy całkowicie pozbawione tlenu, sieci widmo dryfujące w morzu i zagrażające rybom.

Morze Bałtyckie potrzebuje Twojej pomocy! Dusi się, umiera. A jego mieszkańcy znikają. Podpisz petycję!

27 marca o 20:30 symbolicznie zgaś światło na 60 minut

Organizatorzy akcji obawiają się, że przyszłe pokolenia, aktualny Bałtyk zobaczą tylko na zdjęciach lub filmach. Żeby tak się nie stało, zadbajmy i zróbmy wszystko, aby ocalić naturalność najzimniejszego, najpłytszego i najsłodszego morza należącego także do naszego kraju.
W ramach solidarności oraz symbolicznym geście troski o Ziemię, w dniu 27 marca w godzinach 20:30-21:30 setki milionów osób tego samego dnia gasi światło. Ty i Twoja rodzina, znajomi, przyjaciele także możecie to zrobić. Po prostu zgasić światło lub wyłączyć zbędne oświetlenie.

Każdy uczeń, mieszkaniec Częstochowy, może przyłączyć się do akcji i zgasić światło na tą symboliczną godzinę i podpisać petycję

O co apelujemy w petycji? Kierowana jest do p. premiera Mateusza Morawieckiego, aby zapewnił niezbędną ochronę dla naszego dziedzictwa, jakim jest ekosystem Morza Bałtyckiego. Nim będzie za późno.

Opublikuj swoje wspomnienie znad Bałtyku utrwalone na zdjęciu, zamieść je na swoim Instagramie wraz z #godzinadlabałtyku, oznaczając @wwfpolska

dołącz do inicjatorów międzyszkolnej akcji – Uczniów SP 31 i SU PTAKU