Wycieczka do Będzina

W czasie ferii 19.02.2019 r. odwiedziliśmy Będzin.Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż pociągiem .Potem już „z buta” zwiedziliśmy  barokowo- klasycystyczny pałac rodu Mieroszewskich w Będzinie  wzniesiony po 1702 roku.We wnętrzach pałacowych oglądaliśmy eksponowane  zbiory archeologiczne i etnograficzne oraz wystawy. W Zamku Będzińskim z połowy XIV w.  podziwialiśmy ciekawą ekspozycję dawnej broni i uzbrojenia , poznawaliśmy  dzieje Będzina i historię obiektu. Spacer po Zamkowych Wzgórzach  umiliło nam towarzyszące podczas całej wycieczki słońce .Na koniec musieliśmy odnaleźć Podziemia Będzińskie ,które przed nami „zapadły się pod ziemię”:),przystanek gastronomiczny i 10 km marszu również standardowo zaliczone.Następna wyprawa w marcu.

autor Agnieszka Łakomska


koniecznie kliknij w miniaturkę!

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content