Relacja z projektu Z buta

Pierwszą wyprawę turystyczną w ramach projektu edukacyjno-turystycznego Z buta mamy już za sobą. W sobotę 13 października 2018 r odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły wraz z autorkami projektu:Agnieszką Łakomską, Agnieszką Wrońską- Radosz i Małgorzata Zagórską do Olsztyna i Sokolich Gór. Na miejscu przywitała nas przepiękna słoneczna pogoda oraz pani przewodnik- Joanna Szydłowska, która zaopatrzyła każdego z nas w mapę turystyczną oraz ciekawe opowieści.
Trasa naszej wycieczki prowadziła nie tylko po szlakach, ale również poza nimi. Musieliśmy wykazać się dobrą kondycją wspinając się na górki wyżyny pokryte warstwą suchych liści ,po których szło się jak po miękkiej poduszce. Czasem na naszej drodze stawały zwalone drzewa, które pokonywaliśmy bez najmniejszego problemu za to z wielką radochą. Po przejściu kilku kilometrów po rezerwacie był czas na odpoczynek, posiłek i oczywiście śpiewy. Jak  okazało śpiewanie afrykańskich i chińskich piosenek przypadło dzieciom do gustu i reszta drogi do Olsztyna przebiegła pod znakiem śpiewania (ciekawe co na to leśne zwierzęta). Po dotarciu na zamek w Olsztynie pod opiekę wziął nas zamkowy przewodnik ,który przekazał nam historie olsztyńskiego zamku.
Wreszcie nadeszła wyczekiwana przez nas pora. Pora na pizze! Wygłodzeni rzuciliśmy się do pizzerii.
Zmęczeni, dotlenieni, najedzeni a przede wszystkim zadowoleni musieliśmy wracać.
Czekamy teraz na listopad i na to gdzie tym razem nas poniesie…

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content