Okazuje się, że dla większości naszych uczniów kwestie związane z selekcją odpadów wcale nie są trudne

Najpierw szkoleniu zostali poddani spółdzielcy spod znaku PTAKU, a później zostali rzuceni na głęboką wodę nauczania. Byli we wszystkich klasach, przekazali tyle, abyśmy, mając nowe kosze na śmieci i pojemniki na zewnątrz szkoły, nie musieli otwierać przyszkolnej sortowni. Teraz każdy uczeń będzie mógł sprawdzić, czy potrafi wyrzucić odpad do odpowiedniego kubełka. Przewidujemy powieszenie obok ściągawek, żeby nie było zbyt trudno. W klasach, pod bacznym okiem nauczyciela zostaną kosze na odpady zmieszane, których ilość teraz będzie się systematycznie zmniejszać.
Wyniki testu, który był rozwiązywany na koniec pokazu, bardzo dobre, ze ściągi korzystać powinni uczniowie klasy 4c, a wkrótce selekcja nie będzie im straszna. Czekamy na prawdziwe wyzwania, kiedy na warsztaty przyjdą pracownicy Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego!
Na zdjęciu spotkanie klanu – trzy pokolenia wychowanków p. Marzeny Łopacińskiej, dwa w roli nauczycieli, trzecie nadal w szkolnych ławkach.

Spółdzielnia Uczniowska PTAKU