2017/18 wydarzenia klasowe

Zielona szkoła Pogorzelica

W dniach od 9-15 czerwca klasy 5a, 5b i 6a uczestniczyły w zielonej szkole w Pogorzelicy, w pięknie położonym OW „Komandor”. Nasi uczniowie podczas swojego pobytu nie tylko odpoczywali ale również uczyli się, brali udział w konkursach i zawodach sportowych, mieli żywą lekcję przyrody, historii i języka angielskiego, uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych „militarna przygoda”, odwiedzili motylarnię, odbyli spacer po Kołobrzegu i Niechorzu. Każdy dzień wypełniony od rana do wieczora dostarczał wielu wrażeń. Apetyty dopisywały a humoru nie brakowało!

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Joanna Wojtysiak, Agnieszka Garbaciak, Alina Kroszowska i Agnieszka Wrońska-Radosz.

 

„Kochamy Was!”

Kochamy Was! pod takim tytułem hucznie obchodziła Dzień Mamy i Taty klasa 1b oraz uczniowie Koła Młodych Talentów – sekcja teatralna, pod kierunkiem p. Marzeny Łopacińskiej.
Dziękujemy wszystkim Szanownym Gościom za tak liczne przybycie, a młodym aktorom gratulujemy wspaniałego występu!

 

Wycieczka 1b i 3b do Brzyszowa

W dniu 11 czerwca bieżącego roku uczniowie klas 1b i 3b uczestniczyli w wycieczce do Brzyszowa. Najpierw wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, poznając roślinność i zwierzęta okolic Brzyszowa. Następnie wszyscy wybrali się na rajd pieszy na Górę Skurzawę. Tam usłyszeli legendę związaną z tym miejscem. Po powrocie dzieci spotkały się ze strażakami. Poznały pracę strażaka oraz zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych. Na końcu uczniowie naszej szkoły bawili się na boisku szkolnym i placu zabaw wraz z dziećmi Szkoły Podstawowej w Brzyszowie.

 

Warsztaty w bibliotece klasy 1a

Uczniowie klasy la wraz z wychowawcą p. D. Salwą odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną i uczestniczyli w warsztatach Zwierzęta małe i duże w poezji i piosence. Była też świetna zabawa w parku.

aut. D.Salwa

 

Pierwszaki w Zaczarowanej Zagrodzie

Uczniowie klasy 1a na warsztatach w Zaczarowanej Zagrodzie robili rzeźby z gliny, świece i papier. Bawili się świetnie i dużo się nauczyli.

aut. D.Salwa

 

Wycieczka do pizzerii klasy 2a

W dn. 01.06.2018 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się do Pizzerii Arczi. Zapoznali się z historią pizzy, sami ją przygotowali, a następnie zjedli. Była super zabawa, radości co niemiara! Czas w miłym towarzystwie minął bardzo szybko. Nikt nie miał ochoty wracać do domu.

aut. Z. Kamińska

 

Wyjście klasy 2a do biblioteki

W dniu 22.05.2018 r. uczniowie klasy 2a pod opieką p. Zdzisławy Kamińskiej wybrali się do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie. Uczestniczyli w zajęciach z elementami biblioterapii. Było ciekawie i wesoło.

aut. Z. Kamińska

 

Uczniowie 1b i 3b poznają pomniki historii

Uczniowie klas 1b i 3b uczestniczyli w wycieczce do Tarnowskich Gór. Zwiedzili Sztolnię Czarnego Pstrąga i Zabytkową Kopalnię Srebra.

 

2a z wizytą w przedszkolu

W piątek, 13.04.2018r. uczniowie klasy 2a z wychowawczynią odwiedzili MP nr 27. Po obejrzeniu ciekawego przedstawienia pt. „W krainie bajki” w wykonaniu małych aktorów, wspólnej zabawie uczniowie rozmawiali z p. dyrektor przedszkola. Zapewnili, że na pewno przyjdą w odwiedziny. Zostali serdecznie zaproszeni przez panią dyrektor. Zatem do zobaczenia!

aut. Z. Kamińska

 

 

Aktorzy aktorom

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie sekcji teatralnej Koła Młodych Talentów naszej szkoły pod opieką
p. Marzeny Łopacińskiej i p. Renaty Kaczmarczyk złożyli życzenia pracownikom Teatru im. Adama Mickiewicza, uczestniczyli w warsztatach „Kulisy teatru”.

 

Dzień Teatru 1a i 3d

Dzień Teatru obchodzony jest 27 marca, ale już dziś uczniowie klasy 1a i 3d pod opieką p. Doroty Salwy i p. Małgorzaty Górskiej mieli okazję zwiedzić częstochowski teatr od kulis. Uczniowie zobaczyli miejsce, w którym aktorzy przygotowują się do występu – garderobę, sceny dużą i kameralną. Oglądali i przymierzali kostiumy. Młodsi uczniowie poznali, a starsi przypomnieli sobie zawody związane z teatrem. Jesteśmy wdzięczni za możliwość spojrzenia na teatr z innej perspektywy.

 

Warsztaty w bibliotece 1a

Uczniowie klasy 1a z wychowawcą p. Dorotą Salwą zwiedzali bibliotekę i uczestniczyli w warsztatach „Jeden smok, kilka wersji wydarzeń”. Było super!

aut. D.Salwa

 

Warsztaty wielkanocne 1b

Uczniowie klasy 1b, w ramach realizacji programu własnego p. Marzeny Łopacińskiej „Edukacja regionalna-dziedzictwo kulturowe w regionie” od 23 do 28 marca uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach. Wykonali palmy wielkanocne, upiekli baby i ciasteczka oraz przygotowali uroczyste śniadanie wielkanocne.

 

2a na warsztatach

Przed przerwą świąteczną uczniowie klasy 2a z wychowawczynią i rodzicami uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w restauracji „A Nóż Widelec”. Uczniowie utrwalili wielkanocne zwyczaje oraz wykonali koszyczki wielkanocne i ozdobili pisanki. Wspólną zabawę i integrację przedświąteczną prowadziła absolwentka naszej szkoły, a zarazem właścicielka restauracji. Było super i pysznie!!!

aut. Z. Kamińska

 

Rodzice czytają dzieciom 3d

Jak co środę uczniowie klasy 3d mieli okazję wysłuchać kolejnych przygód bohaterów książki pt. Magiczne drzewo czytanych przez p. Paulinę Kulę mamusię jednego z naszych uczniów. Dziękujemy za poświęcony czas.

aut. M. Górska

 

Niespodziewany Gość w teatrze

Klasa la wraz z wychowawcą p. Dorotą Salwą poszła 5 grudnia do teatru na przedstawienie pod tytułem Gałganiarz i Patyczek. Przybył tam też niespodzianie Mikołaj i wręczył dzieciom piękne prezenty czym sprawił wszystkim wiele radości.

aut. D.Salwa

 

Lekcja patriotyzmu 3d

W dniu 30.11.2017r. gościliśmy pana Tomasza Onyszko, dziadka – kuzyna naszego ucznia, który opowiedział dzieciom o swoich przeżyciach, patriotyzmie na zsyłce. Swoją historią złożył hołd wszystkim matkom, które potrafiły przeprowadzić swoje dzieci przez te lata, że nie tylko nie zapomniały języka ojczystego, ale że nie straciły wiary w polskość.

aut. M. Górska

 

Andrzejki klasowe 4c

W czwartek w klasie 4c odbyły się klasowe Andrzejki. Uczniowie przygotowali wróżby przebijając papierowe serca z imionami ukochanych, a wychowawczyni klasy p. Grażyna Markowska przygotowała dla dzieci najpopularniejszą wróżbę czyli lanie wosku przez dziurkę od klucza połączone z interpretowaniem cieni rzucanych przez odlewy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Wszyscy świetnie się bawili, wróżąc sobie przyszłość.

 

Dzień Misia

Uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Misia. Dzieci śpiewały piosenki, czytały książki i oglądały filmy z misiami w roli głównej. Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy Ia pod kierunkiem p. Doroty Salwy ozdobiły hol szkolny.

aut. D. Salwa

 

Zajęcia biblioteczne

20 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach bibliotecznych. Zaprojektowali i wykonali breloki oraz zakładki do książek W organizacji zajęć pomagały nauczycielki p. Aneta Klużniak-Buchaniec i p. Małgorzata Zagórska

 

Warsztaty profilaktyczne

Nasi Uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat przeciwdziałania wykluczeniu z grupy rówieśniczej. Świetnie zaprezentowali się uczniowie klasy 4a, 4b wraz z wychowawcami p. Iwoną Będkowską, p. Małgorzatą Zagórską, którzy przy wsparciu Trenerów Epsilon plus zbudowali piramidę uczuć. Nasi Uczniowie prezentowali uczucia tolerancji i akceptacji, a zajęciom towarzyszyła wspaniała atmosfera i zabawa. Potwierdzenie na zdjęciach.

 

Program profilaktyczny w 2a

Uczniowie klasy 2a biorą udział w bezpłatnym programie profilaktycznym pt. Zapobieganie próchnicy zębów . Odbyło się właśnie spotkanie ze stomatologiem p. Urszulą Więckowską. Uczniowie świetnie odpowiadali na zadawane pytania. W trakcie rozmowy utrwalili wiadomości dotyczące higieny jamy ustnej, a następnie chętnie podchodzili do badania przeglądowego jamy ustnej (oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodzica). Jeszcze większa była radość, gdy wszyscy otrzymali fantastyczne upominki.

aut. Z. Kamińska

 

Dni Chłopaka

W tym roku owo wyjątkowe święto wypadło w sobotę, co dało możliwość rozpoczęcia obchodów od piątku. Prawdopodobieństwo przedłużenia się do poniedziałku jest duże. Każda okazja do świętowania jest dobra!

 

Skip to content