Wymiana korespondencyjna

Uczniowie klasy 5b przystąpili w tym roku do projektu wymiany kartek pocztowych. Podczas jednych z ostatnich przed świętami stacjonarnych zajęć języka polskiego piątoklasiści zredagowali piękne życzenia bożonarodzeniowe, które zapisali na własnoręcznie wykonanych kartkach. Kolorowe pocztówki pełne ciepłych i serdecznych słów wyruszyły w drogę do naszych rówieśników ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy w województwie świętokrzyskim. Nasi koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły również przesłali nam przepiękne widokówki z życzeniami, które sprawiły wszystkim mnóstwo radości. Kolejnym etapem będą listy, w których uczniowie napiszą kilka słów o sobie, swojej rodzinie i zainteresowaniach. Kto wie, może wymiana pocztówek i listów zapoczątkuje nowe, trwałe przyjaźnie… Na razie z całą pewnością jest wspaniałą przygodą i zabawą, pozwala również na odświeżenie powoli zapominanej sztuki pisania listów.