Posprzątaj szkołę przed zimą

Wzięliśmy udział w zorganizowanej przez Centrum Usług Komunalnych akcji pt. Posprzątaj szkołę przed zimą. Prawdę powiedziawszy odpady komunalne na terenie szkoły zdarzają się po weekendzie i są usuwane na bieżąco przez panów konserwatorów. Za to dzięki temu, że wokół szkoły mamy dużo drzew, jesienią jest co sprzątać. Uczniowie utrwalili sobie do jakiego koloru worka należy wrzucać odpady bio czyli gałązki i liście. Nie wszystkie liście trafiły jednak do worków na odpady. W przytulnych stertach będą mogły mieszkać nasze jeże. Kto nie wierzy, że je mamy, niechaj szuka na ostatnim zdjęciu w galerii. Żeby jeże nie zabłądziły, a wszyscy ludzie mali i duzi wiedzieli, że to nie są sterty bio śmieci, Spółdzielnia Uczniowska PTAKU przygotowała adekwatne oznakowanie. Przekonamy się czy jeże potrafią rozszyfrować rebus.

aut. opiekun PTAKU