W Cukierkolandii

W dn. 21.11.2019 r, ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, uczniowie klas 1a, i 1b wybrali się na kolejną wycieczkę do Cukierkolandii – Manufaktury Słodyczy, która znajduje się przy Alei NMP 2. Uczniowie poczuli się jak w bajkowej krainie. Piękne zapachy i kolory wprawiły wszystkich we wspaniały nastrój. Celem wycieczki było poznanie tajemnicy powstawania cukierków i lizaków. Uczniowie obserwowali proces ręcznego wykonywania słodkości: od wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaków i kolorów, aż do pakowania gotowych produktów. Uśmiech i zdziwienie przeplatały się nawzajem. Po degustacji zachwytom nie było końca. Poprzez aklamację uczniowie uznali, że jest to wspaniałe miejsce, do którego będą chcieli wielokrotnie wracać.

aut. Z. Kamińska

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content