Andrzejki 2018

W przeddzień imienin św. Andrzeja organizatorki Andrzejek p.  Marzena Łopacińska i p. Zdzisława Kamińska tworzyły cudowne wróżby swoim uczniom z klas 2b i 3a. To prawdziwe andrzejkowe wyzwanie – stworzyć czytelny kształt z wosku lanego przez klucz. Zaproszeni wróżbici Iga i Wiktor z klasy 5c, wróżyli kolegom z karteczek z imionami sympatii. Wszystko z przymrużeniem oka i „przecież to tylko zabawa”, ale… Andrzejki miały niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. Wszyscy uczniowie częstowali się babeczkami z „wróżbą”, pili soki, a to wszystko przy zaangażowaniu ich wychowawczyń i rodziców uczniów klas 2b i 3a.

Dzień 30 listopada uczniowie klasy 1a spędzili  inaczej niż zawsze. Brali udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych: wychodzące buty, wróżby z owoców, serca z imionami, magiczne kubeczki, szklana kula, wróżby ukryte w ciasteczku. Z księgi imion mogli dowiedzieć się ciekawostek o swoim imieniu. Ich wychowawczyni p. Małgorzata Górska z honorami pełniła role wróżki. Uczniowie bawili się wyśmienicie, a wróżby  potraktowali z humorem. Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i pomoc, a uczniom życzę spełnienia wróżb.

Także w piątek 30 listopada wychowawczyni klasy 1b p. R. Kaczmarczyk zorganizowała dla uczniów zabawy i wróżby andrzejkowe. Dzieci przelewały wosk przez klucz, przekłuwały serca z imionami, ustawiały buty, losowały wróżby. Najwięcej śmiechu było w trakcie jedzenia jabłek bez użycia rąk wiszących na wstążeczkach. Był też słodki poczęstunek – wszyscy się świetnie bawili.

aut. R. Kaczmarczyk

Aby obejrzeć zdjęcia, kliknij w miniaturkę

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content