Program poezji i pieśni patriotycznych dla Niepodległej w setną rocznicę urodzin

Program poezji i pieśni patriotycznych dla Niepodległej w setną rocznicę urodzin w Parafii pw. NMP Zwycięskiej w Częstochowie w wykonaniu naszych uczniów

Zależy nam na tym, aby jubileusz stulecia niepodległości Polski, stał się świętem całej polskiej wspólnoty i naszej szkolnej aby, każdy czuł się zaproszony nie tylko do udziału w wydarzeniach rocznicowych ale i do ich współtworzenia. W tę setną rocznicę odzyskania niepodległości, pragniemy złożyć życzenia skierowane do Polski, do Was, od uczniów, nauczycieli naszej szkoły:

Kochana Polsko! Twoje dzieje są niezwykłe, obfitują w wydarzenia zarówno wspaniałe, jak i dramatyczne. W tym roku obchodzisz setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji życzymy Ci bezpieczeństwa i dobrych przyjaciół, którzy nigdy Cię nie zawiodą, rozkwitu i dostatku, otwartości i tolerancji, dobrych, mądrych, lojalnych i dbających o Ciebie mieszkańców. Życzymy Ci, aby Polacy nigdy nie zapomnieli o swej przeszłości i z odwagą kroczyli w przyszłość i abyś była piękna i silna oraz na zawsze Wolna i Niepodległa! Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!

Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Rodzice, Uczniowie SP 33

Serdeczne podziękowania dla organizatorów tej pięknej uroczystości: p. A. Roskosz, p. M. Kaliszuk., p. I. Będkowskiej, p. E. Barteckiej, p. J. Bartosik, p. A. Klimeckiej, p. D. Najdek Białas, p. M. Marchewki, p. M. Zagórskiej, p. A. Tuszewskiego.


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content