(TY)DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Była to doskonała okazja, aby zastanowić się nad tym, jakie działania możemy podejmować, aby na co dzień chronić przyrodę oraz dbać o nasze najbliższe otoczenie. W naszej Szkole świętowaliśmy (TY)DZIEŃ ZIEMI. Każdego dnia nauczyciele – p. Magdalena Ślęzak, p. Małgorzata Zagórska, p. Katarzyna Mazik- Orlikowska oraz p. Katarzyna Krauze organizowały inne aktywności, które przypominały nam, że jesteśmy częścią przyrody, a nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku.

A oto aktywności, w których uczniowie mogli wykazać się swoimi talentami i wiedzą oraz uzupełnić zapasy zdrowej energii:

-EKO-EDUKATORZY stworzyli notatkę edukacyjną na temat ekologii oraz obchodów Dnia Ziemi w Polsce i na świecie, następnie zaprojektowali identyfikatory i ruszyli po kolei do każdej sali, aby podzielić się wiedzą z innymi uczniami.

-EKO-ZABAWKA – uczniowie klas 1-3 przygotowali wystawę zabawek wykonanych z surowców wtórnych. Gratulujemy kreatywności!

-RYNECZEK DARÓW NATURY – zorganizowaliśmy sprzedaż ciast i deserów wykonanych z naturalnych produktów. Na naszym ryneczku można było znaleźć zielone ciasto ze szpinakiem, fit desery z orzechami i owocami, pełnowartościowe tosty, sałatkę owocową, napar z mięty i inne ziołowe herbatki.

-NATURA-LNE KARAOKE – w naszej szkole odbył się konkurs karaoke. Uczestnicy wykonywali piosenki o tematyce przyrodniczej, m.in.: Kolorowy wiatr, Zielony dom, Trzy żywioły, Góry do góry. Wyniki prezentują się następująco: I miejsce – Inga Bodziachowska i Sandra Kamińska kl. 4a, II miejsce – Zuzanna Tkaczyk kl. 8c, III miejsce – Emilia Zgrzebna kl. 7a oraz Ula Ociepa kl. 4a. Brawa dla wszystkich występujących!

-EKO-PLAKAT – uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie na najlepszy plakat pt: „Co mogę zrobić dla Ziemi?” Wyniki konkurs: I miejsce – klasa 4a oraz klasa 7a, II miejsce – klasa 4b oraz klasa 8c, III miejsce – klasa 6a i klasa 6b. Gratulujemy kreatywności!

aut. M. Ślęzak