29 marca był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ obchodziliśmy uroczyście Święto Patrona Szkoły – Marii Kownackiej. Patron szkoły to osoba, której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży. Dociekliwemu reporterowi udało się przeprowadzić wywiad z panią Marią Kownacką. Dowiedzieliśmy się, że w ciągu pracowitego życia pisarka napisała ponad sześćdziesiąt książek dla dzieci. Najmłodszym poświeciła całą swoją twórczość, dla nich tworzyła baśnie i opowiadania, przed nimi otwierała księgę ojczystej przyrody i ukazywała jej piękno. Za swoją twórczość i osobowość Maria Kownacka została wyróżniona Orderem Uśmiechu. To międzynarodowe odznaczenie nadawane od 1968 roku za działania przynoszące dzieciom radość. Order przyznawany jest dorosłym wyłącznie na wniosek dzieci. O „Uśmiechniętym Orderze” pięknie zaśpiewali drugoklasiści.
Uczniowie naszej szkoły mają godną naśladowania Patronkę – oddaną dzieciom,  kochającą zwierzęta, zafascynowaną pięknem świata.

aut. E.Duchnik – Dywan, M. Zagórska, I.Zakrzewska

Skip to content