Uczniowie klas 2 i 3 podczas zajęć kreatywnych w maju, miesiącu książki, ilustrują czytane przez nauczyciela fragmenty Bajek bez barier – cyklu wydanego przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”. Inspiracją dla uczestników zajęć były już bajki: Żywe srebro o dziewczynce z ADHD, Hubek, kubek, wstążka o chłopcu z Zespołem Aspergera, a na kanwie opowiadania Wehikuł do zadań specjalnych powstały prace, które oglądać można w galerii, przybliżające problem barier architektonicznych, .

Serdecznie zachęcam do czytania dzieciom pełnych tekstów bajek, które można pobrać ze strony (odnośnik otwiera się w nowej zakładce). Autorki opisują świat dzieci z niepełnosprawnością językiem zrozumiałym dla najmłodszych, opowiadają o zdarzeniach, które rozgrywają w bliskich dzieciom realiach. Na końcu tekstu kilka słów wyjaśnień i inspiracje do rozmów w gronie rodzinnym.

aut. A.Klimecka

Skip to content