Dzień Europejski w naszej szkole e – akademia

W dniu 6 maja w naszej szkole odbyła się e-akademia z okazji Dnia Europy
przygotowana przez nauczycieli języków obcych p. Grażynę Markowską, p. Beatę Putowską, p. Annę Gawlik oraz p. Magdalenę Kurletto. W tym dniu uczniowie klas 4-8 podczas zajęć z wychowawcą obejrzeli prezentację „Europa w pigułce”, poznając liczne ciekawostki o Unii Europejskiej.

dzień-Europy

Po obejrzeniu prezentacji, uczniowie grając w grę interaktywną Milionerzy, sprawdzili swoją wiedzę na temat Europy, obejrzeli również prezentację na temat stolic Unii Europejskiej.

nasza-europa1-3

Uczniowie klas 1-3 obejrzeli interaktywną prezentację o Europie, zapoznali się z najważniejszymi symbolami Unii Europejskiej poznając flagę i maskotkę „Syriusz”. Uczniowie obejrzeli również film video na temat Unii, a następnie wykonali quizy i karty pracy przygotowane przez nauczycieli.