Wylosuj Anioła

Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej bierze udział w akcji charytatywnej: Zostań Aniołem Stróżem dziecka z oddziału onkologicznego „Wylosuj Anioła” i zachęca do włączenia się wszystkich osób dobrego serca w akcję pisania kartek – wsparcia.

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – my wysyłamy kartki na adres fundacji, stamtąd trafią do szpitala onkologicznego, gdzie będą losowane przez dzieci. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tą kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuję.

Co trzeba zrobić?
1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić)
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję!
4.Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć ..

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia oprócz kartek chcielibyśmy przekazać chorym dzieciom drobne upominki. Jeżeli chcesz wesprzeć naszą akcję prosimy o przynoszenie do klasy nr 6: gier planszowych, zabawek, pluszaków, poduszek „Jaśków”, kocyków, lalek, i innych drobiazgów . Pamiętajcie o nastolatkach, niech prezent będzie dopasowany do wieku. Wszystkie prezenty muszą być nowe ze względu na normy sanitarne!

Termin oddawania kartek oraz prezentów do 29.11.2019!

Odpowiedzialne za tą akcję są p. Aneta Trzepizur oraz p. Emilia Ciosek- Szczęsna

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content