Ogólnopolska akcja Szkoła pamięta

W ubiegłym  tygodniu uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”, której celem było upamiętnienie  ważnych postaci oraz wydarzeń z naszej historii, szczególnie historii lokalnej. W ramach tej akcji podjęte zostały następujące działania: uczniowie klas 1-3 oraz klasy 6a wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielem biblioteki  odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zapalili  znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, zorganizowany został  konkurs dla klas 4-8 oraz  wystawa upamiętniająca „krwawy poniedziałek” 4 września
1939 roku w Częstochowie i wystawa przedstawiająca miejsca pamięci w naszym mieście, został  również zaproszony,  na spotkanie z młodzieżą klas ósmych, lokalny  bohater – Sybirak – p. Tomasz Onoszko (spotkanie odbędzie się wkrótce).

szkolny koordynator akcji – Anna Roskosz

– galeria zdjęć

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content