Wycieczka do Warszawy

W dniu 22 listopada uczniowie klas 5c, 5b, 5a i 4b pod opieką p. Grażyny Markowskiej, p. Iwony Będkowskiej, p. Małgorzaty Zagórskiej i p. Joanny Szydłowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. Zaplanowane było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz Stadionu Narodowego PGE. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie zdobywali wiedzę poprzez zabawę. W obiekcie znajduje się około 450 eksponatów w 4 galeriach z dziedzin: Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, Człowiek i Środowisko oraz Świat Ruchu.
W Planetarium obejrzeli film Jesteśmy kosmitami – podróżowali w poszukiwaniu życia, aby odnaleźć ślady choćby najmniejszych mikroorganizmów, przemierzyli Układ Słoneczny – a wszystko to w 3D.
Po pysznym obiedzie uczestnicy wycieczki udali się na Stadion Narodowy PGE. Obiekt zwiedzali z przewodnikiem. Czekała na nich niezwykła trasa Piłkarskie emocje oraz punkt widokowy na górnej trybunie stadionu. Uczniowie zobaczyli miejsca w których przebywały gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej, takie jak Robert Lewandowski czy Christiano Ronaldo. Zwiedzali także część zarezerwowaną na co dzień wyłącznie dla naszej reprezentacji, między innymi szatnie, strefę odnowy biologicznej czy centrum medialne. Po tych atrakcjach udali się w podróż powrotną do Częstochowy. Swoimi przeżyciami i wiadomościami uczniowie podzielili się z innymi. Udział w wycieczce wzbogacił ich wiedzę i doświadczenie.