Bieżące wydarzenia

Plastuś kl. 1-3
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
​Konkurs recytatorski już za nami

25 września o godz.12.45 uczniowie klas II i III wzięli udział w szkolnym Konkursie Recytatorskim Zacznij szkołę na wesoło, czyli humor w poezji organizowanym w bibliotece szkolnej.

I miejsce zajął uczeń kl.3c Hubert Kukuła II miejsce uczeń klasy kl.3b Mikołaj Kaczmarzyk

Wyróżnienia otrzymali:
  • Alan Redlicki kl. 2a,
  • Zuzanna Gradoń kl. 3d,
  • Kinga Biernacka kl. 3d,
  • Oktawia Domańska kl. 3b,
  • Ida Młynarczyk kl. 3b
  • oraz Alicja Ślęzak kl. 3c.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy ponownie!
Z okazji Dnia Królika gościmy Przedszkolaków

Zaczęło się od przygotowania przez uczniów 4c króliczych opakowań na słodkie co nieco. Po wypełnieniu ich marchewkowymi muffinami, przez pewną wiece uzdolnioną Osobę, wyglądały bardzo zachęcająco. Nieprawdaż?

Inna niezwykła Osoba wymyśliła wszystkie próby, którym poddani byli nasi Goście. Oto filmik, który pokazuje jak bawiliśmy się wspólnie z okazji Dnia Królika i Dnia Przedszkolaka.

rabbit day from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

I miejsce w konkursie literackim dla Kamila Kaliszuka

W dniach 20-23 września Biblioteka Publiczna była organizatorem Festiwalu Bajek.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku warsztatach, a dwoje uczniów zostało laureatami miejskiego konkursu literackiego Moje czytanie zaczęło się od…
I miejsce w tym konkursie zajął uczeń klasy 6b Kamil Kaliszuk, natomiast uczennica klasy 7a-  Beata Smakosz- zdobyła wyróżnienie.

Klasa 4b pod opieką p.Magdaleny Kurleto 22 września uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Marcinem Pałaszem, a klasy 5a, 6a i 6b pod opieką p.M.Kaliszuk i p.B.Olszewskiego udały się na Literacki Ostry Dyżur do Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej, gdzie każdy (nawet najbardziej uczulony) otrzymał receptę na czytanie, zawierająca tytuły książek i zalecane dawkowanie.

Z kalendarium Europejskich Dni Dziedzictwa

Dwa czwartki, dwie przechadzki, dwie prowadzące. Panie Elżbieta Gumuła i Marzena Łopacińska wiodły chętnych poprzez krajobraz dziedzictwa lub, jak kto woli, dziedzictwo krajobrazu. Mimo niesprzyjającej aury towarzyszyły im pisklęta z Ib, a podczas drugiego spacerku uczniowie klasy VIIa.

Pierwsze spotkanie, pod nazwą Sakralność i ludowość w przestrzeni miejskiej Częstochowy, rozpoczęło się przed szkołą, prowadziło przez okolice ul. Św. Barbary, finiszowało w parku miejskim.

Drugi spacer zaczął sięł w Muzeum Kolei i przez galerię street artu na kładce przy ul. 1 Maja, doprowadził do ul. Dojazd. A która to ulica w naszym mieście, wiedzą tylko uczestnicy wycieczki. Część rozrywkowa rozpoczęła się na ruchomych schodach. Osobom postronnym nie zdradzimy jednak gdzie się zakończyła ;P

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

Sprzątanie świata

Nasza szkoła włączyła się w akcję 15 września. Tegoroczna 24 edycja Sprzątania Świata ‒ Polska 2017 przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci ‒ są surowce”.

Dla uczniów klas I-III zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem akcji. Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy IIIa.

Uczniowie klas IV-VI wykonywali plakaty, a uczniowie klas VII tworzyli formy przestrzenne. Trzy pierwsze miejsca zajęły prace przygotowane przez klasy: Vb, VIa, IVc.

Przygotowanie strony
Przenosimy się, to potrwa ;)
Theme Shadows by Harly5,171 unikalne wizyty