Bieżące wydarzenia

Plastuś kl. 1-3
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
Magia Świąt

W Powiatowym Konkursie czytelniczo-językowym pod tytułem Magia Świąt Bożego Narodzenia organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41 reprezentował Jakub Klaszka z klasy VIIb. Ogłoszenie wyników nastąpi 15.12 bieżącego coraz szybciej roku. Trzymamy kciuki!

Niespodziewany Gość w teatrze

Klasa la wraz z wychowawcą p. Dorotą Salwą poszła 5 grudnia do teatru na przedstawienie pod tytułem Gałganiarz i Patyczek. Przybył tam też niespodzianie Mikołaj i wręczył dzieciom piękne prezenty czym sprawił wszystkim wiele radości.

Jesteśmy ósmą szkołą na Śląsku!

Za nami kolejne szachowe emocje. Nasi zawodnicy - Klaudia Kmiecik, Patryk Joński, Kamil KaliszukMateusz Wachowski- dzielnie walczyli z czołowymi zawodnikami śląskich szkół. W Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci Szkoła Podstawowa Nr 33 zajęła 8 miejsce. Jesteśmy ósmą szkołą na Śląsku - to naprawdę niezły wynik! Tylko zawodnicy wiedzą, ile wysiłku, czasu i nerwów trzeba było poświecić, by go osiągnąć. Brawo! link do wyników

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem dla dzieci z Hospicjum

Uczniowie naszej szkoły wsparli najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej i wzięli udział w zbiórce słodyczy, zabawek, kocyków oraz środków czystości. Zbiórka została zorganizowana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W dniu 30 listopada uczniowie klasy 4c Nina Wiśniewska, Iga Surlej, Zuzia Wosik i Maksymilian Bodzioch, pod opieką szkolnego koordynatora akcji charytatywnej p. Grażyny Markowskiej, przekazali zebrane paczki dla dzieci w Hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45a. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazane serce.

Andrzejki klasowe

W czwartek w klasie 4c odbyły się klasowe Andrzejki. Uczniowie przygotowali wróżby przebijając papierowe serca z imionami ukochanych, a wychowawczyni klasy p. Grażyna Markowska przygotowała dla dzieci najpopularniejszą wróżbę czyli lanie wosku przez dziurkę od klucza połączone z interpretowaniem cieni rzucanych przez odlewy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Wszyscy świetnie się bawili, wróżąc sobie przyszłość.

Andrzejki

Lanie wosku, informacja jakie imię będzie miał mąż, żona, czytanie cieni na ścianie, układanie butów, rzucanie monetą, to tylko wybrane wróżby naszych Uczniów, którzy chcieli wiedzieć co ich czeka w 2018 roku. Nie ma więc lepszego dnia niż dzisiejszy, aby się o tym przekonać – Andrzejki 2017r.

Lekcja patriotyzmu

W dniu 30.11.2017r. gościliśmy pana Tomasza Onyszko, dziadka – kuzyna naszego ucznia, który opowiedział dzieciom o swoich przeżyciach, patriotyzmie na zsyłce. Swoją historią złożył hołd wszystkim matkom, które potrafiły przeprowadzić swoje dzieci przez te lata, że nie tylko nie zapomniały języka ojczystego, ale że nie straciły wiary w polskość.

Warsztaty kulinarne dla Przedszkolaków

Dziś czyli 29.11.2017r. gościliśmy NASZYCH przemiłych Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 35. Organizatorki warsztatów kulinarnych Samo zdrowie p. Marzena Łopacińska i p. Renata Kaczmarczyk wprowadziły Dzieci klas pierwszych i trzecich w zajęcia integracyjne z  udziałem naszych Gości. Wszyscy uczestnicy rozmawiali o zbiorach jesieni, wykonywali szaszłyki owocowe, rozpoznawali rodzaje witamin i określali ich wpływ na zdrowie. Gospodarze – nasi uczniowie w zabawie milczek matematyczny , w inscenizacji piosenki Ogórek…, Alfabet owocowo-warzywny uczyli Gości znajomości liter, liczb. Wszystkim towarzyszyła cudowna atmosfera nauki i zabawy, a Goście na zakończenie otrzymali ciasteczka marchewkowo-jabłkowe wykonane przez Organizatorki i naszych uczniów.

Galeria zdjęć z warsztatów

Warsztaty na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej „Culture and customs of our countries”

W ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus+ YES uczniowie klas 5a, 6b i 7a wraz z koordynatorem projektu p. Grażyną Markowską uczestniczyli w warsztatach Culture and customs of our countries zorganizowanych przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Celem spotkania było zapoznanie z kulturą krajów nie tylko z najbliższego obszaru Europy. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać kulturę takich państw jak Jemen, Turcja, Mołdawia oraz Indie.

Uczennica naszej szkoły Zuzanna Misiukiewicz przedstawiła swoją prezentację multimedialną o Polsce i panujących w naszym kraju zwyczajach. Weronika Raszewska, uczennica klasy 6b, zaprezentowała film. Występ naszych dziewcząt został nagrodzony wielkimi brawami.

Chcą mówić pięknie

Damian Gaj i Tymoteusz Sirek, uczniowie naszej szkoły, 27.11.2017r. wzięli udział IX Powiatowym Konkursie Logopedycznym Chcę mówić pięknie organizowanym w Szkole Podstawowej Nr 49 w Częstochowie. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 1-3, którzy uczestniczą w terapii logopedycznej. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w interpretacji tekstów nasyconych trudnymi głoskami. W drugiej części konkursu wykazywali się sprawnością narządów artykulacyjnych i aparatu oddechowego, biorąc udział w zabawach i ćwiczeniach logopedycznych.

Działania takie jak Konkurs Logopedyczny mają szczególne znaczenie zwłaszcza w budowaniu poczucia własnej wartości i wzmocnienia wiary we własne możliwości, uświadamiają dzieciom, że dysfunkcje nie stanowią bariery na drodze do sukcesu.

Warsztaty kulinarne

Dnia 23.11.2017r. w godzinach 15.00-16.30 w sali nr 23 odbyły się zajęcia w ramach Projektu Funduszy Europejskich Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro. W warsztatach pod hasłem Ozdabiamy muffinki i pierniczki wzięli udział chętni uczniowie klas 3-6 pod opieką p. Joanny Wojtysiak i p. Jolanty Matloch. Uczniowie zdobili ciastka, a oto efekty ich pracy.

Theme Shadows by Harly5,184 unikalne wizyty