Bieżące wydarzenia

Plastuś kl. 1-3
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
Modystka pierwsza klasa!

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Kapelusz Pani Wiosny III miejsce zdobyła Nina Kwapisiewicz z klasy 1b, przygotowana pod kierunkiem p. Marzeny Łopacińskiej.

z wizytą w przedszkolu

W piątek, 13.04.2018r. uczniowie klasy 2a z wychowawczynią odwiedzili MP nr 27. Po obejrzeniu ciekawego przedstawienia pt. „W krainie bajki” w wykonaniu małych aktorów, wspólnej zabawie uczniowie rozmawiali z p. dyrektor przedszkola. Zapewnili, że na pewno przyjdą w odwiedziny. Zostali serdecznie zaproszeni przez panią dyrektor. Zatem do zobaczenia!

aut. Z.Kamińska

zawody lekkoatletyczne

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach lekkoatletycznych na stadionie CKS Budowlani, zdobywając czołowe miejsca.
Na podium stanęli:

• II miejsce - Mateusz Dawiskiba 60m
  • II miejsce - Marek Chruściel 300m
  • III miejsce - Bartłomiej Ziębiński 300m
  • I miejsce - Cyprian Ligorowski 600m
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tajemniczy ogród w Politechniku

W czwartek 12 kwietnia 2018r. grupa uczniów z klas IV - VI udała się do Klubu Politechnik na spektakl pt. „Tajemniczy ogród” w wykonaniu aktorów Teatru Neon z Wrocławia. Wspaniała historia o sile przyjaźni trojga dzieci i uzdrawiającej mocy natury dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Oprócz doskonałej gry aktorów, naszą uwagę zwróciła również oprawa muzyczna - przedstawienie urozmaicone było pięknymi piosenkami, które pomogły nam przenieść się w magiczny świat.

aut. I.Będkowska

konkurs języka angielskiego

Dzisiaj w naszej szkole odbyl sie konkurs jezyka angielskiego The Big Challenge cieszacy sie ogromnym zainteresowaniem mlodziezy. W konkursie wzielo udzial 25 uczniow z klas5-7.Nasi uczniowie wykazali sie umiejetnoscia korzystania z nowoczesnych metod nauczania oraz wiedza z zakresu j angielskiego! Dla najlepszych czekaja swietne nagrody ! Ogloszenie wynikow 22 maja 2018!Zwycięzców przedstawimy na naszej stronie internetowe! Organizatorzy konkursu : n-l j angielskiego Joanna Wojtysiak n-l informatyki Jolanta Matloch

aut. J.Wojtysiak

głosowanie

Od 4 kwietnia 2018r. w holu szkoły zostały wystawione wykonane przez uczniow klas I-III i ich rodziny projekty statuetek Plastusia.
Od 5 kwietnia (czwartek) do 20 kwietnia każdy uczeń klas I-III, rodziny uczniów oraz nauczyciele, mogą oddać swój głos na wybranego Plastusia. W tym celu należy pobrać kartkę z pieczątką szkoły od p. Marzeny Łopacińskiej lub p. Zdzisławy Kamińskiej, wpisać na niej wybrany numer statuetki i wrzucić do czerwonej skrzynki z napisem Plastuś. Ostateczny termin rozstrzygnięcia konkursu - 30 kwietnia.

aut. M.Łopacińska

Podziękowanie od WOŚP

Spółdzienia Uczniowska PTAKU, działająca przy naszej szkole, otrzymała podziękowanie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za udział w aukcjach charytatywni Allegro na rzecz 26. Finału.
Tegoroczna kwota 9 150 827,55 PLN to nowy, absolutny rekord!
Możemy być dumni - my też się do niego przyczyniliśmy.

aut. aka

wiosenne nowości w bibliotece

Zimową porą odbył się Kiermasz Taniej Książki - sprzedawaliśmy książki, które w komis oddała nam Księgarnia Tuliszków i wydawnictwo Publicat. Książki sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Dzięki Wam biblioteka szkolna wzbogaciła się o trzy rozchwytywane pozycje.

aut. M.Kaliszuk

I Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

Piękne trofeum zdobył 3.04.2018 Kamil Kaliszuk z klasy 6b. Kamil brał udział w I Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego i zajął I miejsce w kategorii Junior do lat 14. Turniej rozegrano w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Brało w nim udział 136 zawodników. Gościem specjalnym turnieju była wicemistrzyni olimpijska w szachach, arcymistrzyni Karina Szczepkowska, która rozegrała symultanę szachową z kilkunastoma uczestnikami. Brawo Kamil! na YouTube

życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja,
życzą Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 33

pasowanie z teatrem w tle

Kropla kamień dziurawi, gdy nań często pada.
Człowiek staje się mądry, gdy rad z książką gada.

Uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki 28 marca. Pasowanie na czytelnika zastało poprzedzone spektaklem przygotowanym specjalnie na tę okazję przez uczniów z koła teatralnego prowadzonego przez p. Iwonę Będkowską i p. Martę Kaliszuk. Na widowni - oprócz oczywiście uczniów - gościliśmy panie dyrektorki, księdza proboszcza, przedstawiciela Rady Dzielnicy oraz nauczycieli i wychowawców. Pierwszoklasiści (i nie tylko) z zaciekawieniem śledzili poczynania postaci, które nagle postanowiły opuścić swoje bajki. Aktorzy stworzyli niesamowite przedstawienie - za co zostali sowicie nagrodzeni brawami.

Theme Shadows by Harly12,247 unikalne wizyty