Bieżące wydarzenia

Plastuś kl. 1-3
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
Nasz uczeń na Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Jednym z dwóch juniorów z Częstochowy, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w dniach 15-17.12.2017 był Kamil Kaliszuk z klasy 6b. Kamil walczył z seniorami i juniorami z całej Europy. Pierwszego dnia -w blitzu- udało mu się zdobyć zdobyć 11,5 pkt na 22 możliwe i uzyskać 127 oczek przyrostu ELO. W szachach szybkich Kamil ugrał 4,5 pkt na 11 możliwych i zyskał 72 oczka ELO.

wyniki blitz
wyniki rapid
Nasz słowik

18 grudnia 2017 r. uczennica naszej szkoły: Karolina Śpiewak z klasy 4a udała się do Szkoły Podstawowej Nr 22 w Częstochowie, aby wziąć udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Karolina zachwyciła wszystkich wspaniałym wykonaniem kolędy Mario czy już wiesz i otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!

Napisali o nas
Życzenia świąteczne
Autor-Laureat i kartka-laureatka

W Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”. W kategorii kartek świątecznych II miejsce zdobył, przygotowaną przez siebie kartką, Jan Kaczmarkiewicz. Gratulacje!

Olimpiada Mitologiczna

14 listopada 2017r. nauczycielki języka polskiego ‒ p. Iwona Będkowska oraz p. Ewa Duchnik-Dywan przeprowadziły Ogólnopolską Olimpiadę Mitologiczną, w której wzięli udział uczniowie klas VI-VII. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnych Greków i Rzymian.
Dziś otrzymaliśmy wyniki konkursu:
Kamil Będkowski klasa 6a ‒ 9 miejsce w Polsce
Wiktor Krocz klasa 6b ‒ 12 miejsce w Polsce
Maciej Rogoziński klasa 6b ‒ 16 miejsce w Polsce

Laureatom i uczestnikom Olimpiady gratulujemy wyników!

Nasza Najlepsza Pływaczka

Uczennica klasy 1a Maja Gradoń okazała się najlepszą pływaczką Mikołajkowego Mitingu Pływackiego. Zajęła I miejsce w pływaniu stylem dowolnym i w stylem grzbietowym. Brawo! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Jasełka

W dniu 13 grudnia z bożonarodzeniowym przesłaniem do dzieci z młodszych klas, ich rodziców i dziadków oraz zaproszonych gości wystąpili uczniowie klas 3-7, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach, w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili opowieść o narodzinach Chrystusa. Byli tam św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Joanny Rembielak, p. Bartłomieja Olszewskiego - nauczycieli religii oraz p. Agnieszki Klimeckiej i p. Marzeny Marchewki, które uświetniły uroczystość przepiękną świąteczną scenerią. Kolęda zagrana na cymbałkach w wykonaniu uczniów klasy 3a pod opieką p. Anety Kluźniak Buchaniec wprowadziła wszystkich w iście świąteczny nastrój. Piękny i oryginalny występ podbił serca publiczności. Przedstawieniu towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu wspaniałego chóru uczniowskiego pod kierunkiem p. Elżbiety Barteckiej, który zaprosił do wspólnego kolędowania licznie zgromadzonych gości. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa od widowni. W naszej uroczystości wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Muzycznej, prezentując grę na instrumentach muzycznych oraz popisowe wykonania kolęd i pastorałek. Nasi rodzice przygotowali świąteczne wypieki, którymi częstowano Gości.

Na zakończenie p. Beata Zemła, dyrektor szkoły, złożyła zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne, a wszyscy w złączeniu kręgu rąk zaśpiewali „Znak pokoju”.

Klimat jasełek najlepiej oddają filmy i galeria zdjęć.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Uczniów Szkoły Muzycznej from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

Jasełka 2017 from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

Galeria zdjęć z jasełek
Ogólnopolska olimpiada języka angielskiego „Olimpus”

W listopadzie odbyła się olimpiada języka angielskiego, której organizatorem była p. Grażyna Markowska.
Gratulujemy laureatom!
Wiktor Krocz klasa 6b - 4 miejsce w Polsce
Patryk Joński klasa 6b - 9 miejsce w Polsce
Iga Surlej klasa 4c - 15 miejsce w Polsce

Sukces Beaty Smakosz w konkursie wojewódzkim!

Uczennica klasy 7a Beata Smakosz zajęła I miejsce w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Książka i informacja w erze mediów cyfrowych pod honorowym patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, który odbył się 8 grudnia w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie. Wielkie gratulacje! Więcej o sukcesie Beatki można przeczytać w „Gazecie Częstochowskiej"

Link do artykułu
Mikołajki w Naszej Szkole

Jakie niespodzianki przygotowywał dla Naszych Uczniów św. Mikołaj, o tym najczęściej decydowali Rodzice. Było moc prezentów dla tych małych i większych. Uczniom klasy 7b prezenty wyręczyli Rodzice, uczniowie wyszli do kina, robili sobie prezenty nawzajem, ale najpiękniejszych przeżyć dostarczyli nam uczniowie wszystkich klas prezentując standardy świąteczne w języku angielskim.

Christmas Song Festival. Śladami Mikołaja podążał nasz Kamil, a za nim wszystkie szkolne Mikołajki. Spotkanie z Mikołajem przygotowały organizatorki: p. Iwona Będkowska, p. Marta Kaliszuk, p. Agnieszka Klimecka, p. Joanna Wojtysiak, p. Beata Putowska. Zachęcamy do wejścia do naszej galerii aby to zobaczyć

Galeria mikołajkowa

Theme Shadows by Harly5,173 unikalne wizyty