Bieżące wydarzenia

Plastuś kl. 1-3
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
zawody LA

Dnia 10.05.2018r. uczniowie naszej szkoły zdobywali kolejne doświadczenia lekkoatletyczne reprezentując szkołę w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych rocznik 2002- 2004 w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się na stadionie lekkoatletycznym CKS Budowlani.
Wyniki:
Mateusz Dawiskiba 60m - 13.44
Kacper Piotrowski 60m - 14.46
Marek Chruściel 300m - 40.37
Cyprian Ligorowski 1000m - 3:17.93
Mateusz Lasoń skok w dal - 4.37
Łukasz Postawa skok w dal - 4.20
Wessam Albirihi pchnięcie kulą - 6.96
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

aut.  A. Garbaciak

Kolejne zwycięstwo Maćka!

W środę 9 maja 2018r. Maciek Rogoziński, uczeń klasy 6b, zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej Moja Ojczyzna, prezentując wiersz Stanisława Balińskiego Polska Podziemna. Brawo Maćku! Gratulujemy Ci i życzymy następnych sukcesów.

pisanki Fabergé - cesarskie prezenty

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Regionalnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 w Częstochowie Najpiękniejsza pisanka wielkanocna inspirowana dziełami mistrza Fabergé.
Maciej Sowiński uczeń klasy 4c zajął I miejsce,
Alicja Ślęzak z klasy 3c zdobyła wyróżnienie.
Obydwoje laureatów pracowało pod kierunkiem p. Marzeny Marchewki.
Uczennica klasy 4c Zuzanna Wosik także zdobyła wyróżnienie,
a jako, że pracowała pod opieką nauczyciela plastyki, laury zagwarantowały jej ocenę celującą z przedmiotu.>,
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zwycięstwa Mai

Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z kolejnych zwycięstw naszej Pływaczki. W Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, Maja okazała się niezawodna w stylu dowolnym i grzbietowym. Brawo Maja!

wizyta w Hiszpanii

Już są - nowy artykuł o mobilności do Hiszpanii oraz galeria zdjęć!
fotorelacja z Kraju Basków KLIK

obchody święta Konstytucji 3 Maja

Wtenczas Polak ze łzą na oku
smutkiem powlókł blade lice
i Trzeciego Maja w roku
wspominał lubą rocznicę

Uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła się odśpiewaniem przez wszystkich przybyłych uczniów i nauczycieli hymnu państwowego. Z okolicznościami w jakich została uchwalona Konstytucja 3 Maja zapoznali zgromadzonych uczniowie klas 4c i 6b w insceniacji, która przybrała formę wiadomości telewizyjnych z tego ważnego w historii naszego kraju dnia. Reporterzy i dziennikarze przeprowadzali wywiady z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, hetmanem Potockim, Robespierre’em oraz carycą Katarzyną Wielką, przedstawili wiadomości sportowe i prognozę pogody. Wysłuchaliśmy również pieśni Taki kraj w wykonaniu chóru szkolnego. Na koniec uczniowie klas młodszych zaprezentowali pieśń Witaj majowa jutrzenko . Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Beata Putowska, Grażyna Markowska i Anna Misiukiewicz.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że o ile w pieśni Witaj majowa jutrzenko dopuszczalne jest odstępstwo od norm językowych(licentia poetica), to mówiąc czy pisząc o tym święcie stosujemy zawsze formę: Konstytucja 3 Maja - trzeciego maja.
galeria zdjęć z imprezy KLIK

Dyktando ogólnopolskie

Uczniowie klasy 3d brali udział w ogólnopolskim" Dyktandzie ( nie tylko ) dla Mistrzów." Kinga Biernacka zajęła X miejsce, a Kamil Kula miejsce XIV, uczniom zostało przyznane wyróżnienie przez Instytut Rozwoju Oświaty. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć. Gratulujemy !!!

aut. Małgorzata Górska

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

Konkurs objęty został patronatem naukowym Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Nasza szkoła uplasowała się na pierwszej pozycji w powiecie częstochowskim.

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Uczniowie, którzy uzyskali ocenę bdb i db również zostaną nagrodzeni dyplomem i nagrodą rzeczową. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Częstochowie. Wszystkich uczestników ogólnopolskiej olimpiady przygotowała p. Grażyna Markowska.

SERCEM WYŚPIEWANE

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja i obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 4 – 7 pt.: „Sercem wyśpiewane”. Każda klasa zaprezentowała w formie teledysku wybraną wcześniej pieśń lub piosenkę patriotyczną. Ważne były m.in.: dobór repertuaru, oryginalność interpretacji, staranność i dokładność wykonania, a także stroje, choreografia i aranżacja sceniczna. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale, z dużym zaangażowaniem! Dlatego rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe. Laureatów konkursu wyłoniła Komisja Konkursowa, której przewodniczyła dyrektor szkoły p. Beata Zemła. Konkurs zorganizowały: p. Elżbieta Bartecka i p. Anna Roskosz. A oto wyniki konkursu:
I miejsce - klasa 6b „Taki kraj”,
II miejsce z klasa 7a „Biały Krzyż”,
III miejsce: klasa 4c „Przybyli ułani pod okienko”, klasa 5a „Rozkwitały pąki białych róż”, klasa 6a „Piechota”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

aut. A.Roskosz

konkurs

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Częstochowie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Językowy „Mówimy poprawną polszczyzną”. Uczennice klasy 7a: Paulina CekusZuzanna Misiukiewicz zajęły III miejsce. Gratulujemy!

aut. E.Duchnik-Dywan

konkurs matematyczny

W czwartek 26 kwietnia uczniowie klasy 6b Kamil KaliszukWiktor Krocz pod opieką p. Anny Misiukiewicz wzmagali się z zadaniami matematycznymi w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym - „Matematyczna podróż po skarb”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 36 im. Polskich Olimpijczyków z Częstochowy. Udział w konkursie brało 10 szkół. Nasi uczniowie zajęli II miejsce. Gratulacje

aut. A.Misiukiewicz