Bieżące wydarzenia

Wybitny Uczeń kl. 4-7
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie.

Mobilność nauczycieli na Sycylię w ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus+ pt. „YES”

W dniach 22-29.09.2018 p. Agnieszka Klimecka i koordynator międzynarodowego projektu Erasmus+ p. Grażyna Markowska uczestniczyły w krótkoterminowym szkoleniu nauczycieli na Sycylii. Była to kolejna mobilność, w której nauczyciele mają możliwość doskonalenia zawodowego. Szkoła partnerska przygotowała szkolenie w zakresie nauczania przedsiębiorczości z wykorzystaniem TIK. Nauczyciele zdobyli również wiedzę na temat nauczania nowoczesnego sposobu projektowania w 3D z wykorzystaniem narzędzi Sketch Up.
Ponadto, wszyscy uczestnicy spotkania odbyli spotkanie z Prezydentem Miasta Bagheria w celu rozpowszechniania zadań projektowych i promocji programu Erasmus+ wśród społeczności lokalnej, krajowej i europejskiej. Relacja z wizyty w Urzędzie Miasta i spotkania z Prezydentem została opublikowana na łamach gazety lokalnej „il Settimanale di Bagheria”.

Srebro Kamila

W Łaziskach Górnych 6 i 7 października odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. Kamil Kaliszuk z klasy 7b grał w I drużynie UKS Hetman i z wynikiem 7,5 pkt z 9 partii zdobył srebrny medal na 3 szachownicy. Gratulacje!

Klasowa wycieczka 7b

W dniach 4-5 października 2018 klasa 7b udała się na dwudniową wycieczkę do"Białego Borku" w Biskupicach. Program pobytu był bardzo urozmaicony: jazda konna, wyjazd do Jura Parku - jazda na quadach, paintball oraz piesza wycieczka w malownicze Góry Sokole. Wieczorem ognisko i pieczenie kiełbasek. dodatkową atrakcję dostarczyły uczennice organizując "Dzień chłopaka" na wesoło.Wieczór zakończyliśmy seansem filmowym z popcornem.Każdy dzień wypełniony od rana do wieczora dostarczył wielu wrażeń i dobrego humoru nie brakowało. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawczyni p. Elżbieta Bartecka oraz rodzic p. Iwona Tronina.

aut. E. Bartecka

Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach

W dniach 02-03.10.2018 po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 33 była gospodarzem szkolnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży w rozgrywkach szachowych dla szkól częstochowskich. Organizatorzy - Szkolny Związek Sportowy i Klub Szachowy Hetman przeprowadzili emocjonujące rozgrywki szachowe właśnie w naszej szkole. Nawiązana współpraca owocuje promocją sukcesów szachowych naszych uczniów i naszej szkoły na forum miasta.

Kamil mistrzem!

29.09.2018 - w auli Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie odbyły się IX Otwarte Ogólnopolskie Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich. Wzięło w nich udział prawie 100 zawodników i zawodniczek. Mistrzem Częstochowy do lat 13 został uczeń naszej szkoły - Kamil Kaliszuk z klasy 7b. Brawo!

Festyn z okazji Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii

Uczniowie klas 3a i 2b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w festynie z okazji Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii. Na placu Biegańskiego czekało wiele atrakcji, m. in. stanowisko produkcji prądu, energorower, autobus energetyczny, ekologiczna pracownia dla najmłodszych. Zabawa minęła bardzo szybko. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Uczennica klasy 3a, Emilia Zgrzebna, udzieliła wywiadu do Radia Jura.

aut. Z. Kamińska

Spotkanie autorskie

Kolejne ciekawe spotkanie autorskie miało miejsce 27.09.2018r. Tym razem uczniowie klasy 7b mieli okazję poznać autorkę poczytnych książek młodzieżowych - p. Ewę Nowak. Podczas spotkania pisarka przytoczyła wiele historii ze swojego dzieciństwa, mówiła o znaczących dla niej wydarzeniach, które wpłynęły na jej zainteresowanie książkami. Uczniowie usłyszeli o pierwowzorach postaci literackich, a także osobach, którym p. Nowak zawdzięcza rozwój i literacki sukces.

Spotkanie z autorką i ilustratorką

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w spotkaniu z ilustratorką i autorką książek - p. Elizą Piotrowską. Spotkanie miało miejsce 21 września w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Piotrowska jest autorką serii dowcipnych książek pt. Ciocia Jadzia, które również zilustrowała, i których fragmenty przeczytała uczniom. Podczas zajęć autorka opowiadała o dwóch krajach: Włoszech - w których mieszkała oraz o Brazylii, gdzie mieszka obecnie. Na podstawie informacji o w/w krajach dzieci wykonywały projekt kartki pocztowej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały historii związanych ze zwyczajami, zabytkami i różnymi ciekawostkami kulinarnymi Włoch i Brazylii. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć książki pisarki oraz uzyskać autografy.

Warsztaty ilustratorskie

21.09 w ramach Festiwalu Bajki uczniowie klasy 5c uczestniczyli w warsztatach ilustrowania książek dla dzieci. Zajęcia odbyły się w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Warsztaty prowadziła pani Natalia Talarek - Oswald. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak ważne są ilustracje w książkach, jaką spełniają rolę i jak niełatwą rzeczą jest oddać treść książki odpowiednim rysunkiem. Następnie uczestnicy wykonali ilustrację do fragmentu książki Zofii Beszczyńskiej Jajko księżyca.
Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo uzdolnieni. Ilustracje w ich wykonaniu były niesamowite.

Program Profilaktyki i Wczesnej Diagnostyki Alergologicznej
kolejny wrzesień