Bieżące wydarzenia

Plastuś kl. 1-3
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie.

Administratorem danych osobowych pracowników, uczniów jest Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej z siedzibą w Częstochowie, ul. Goszczyńskiego 9/11, kod pocztowy 42-217, adres e-mail: sp33@edukacja.czestochowa.pl, tel. 343246956.

Z ostatniej chwili

via GIPHY

3 miejsce w Mistrzostwach Śląska

Kamil Kaliszuk z klasy 6b został brązowym medalistą Mistrzostw Śląska Juniorów w szachach klasycznych. Przez pięć dni - od 16 do 20 czerwca w Imielinie ponad 300 juniorów z całego Śląska walczyło o tytuły Mistrza Śląska.
Kamilowi udało się wywalczyć tytuł II wicemistrza w grupie chłopców do lat 13 i uzyskać awans d rozgrywek międzywojewódzkich. Piękne zakończenie roku szkolnego - nasze gratulacje!

Kobiety w historii

Dnia 18.06 w Filii nr 9 Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z p. Anną Dziewit-Meller, autorką książek „Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy” oraz „Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Podróże w spódnicy”. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas 4a, 5a, 5b i 6b.

Pani Anna niezwykle ciekawie opowiadała o bohaterkach swoich książek - pisarkach, malarce, podróżniczkach, władczyniach, a także o noblistce Marii Skłodowskiej-Curie. Przypomniała o ich dokonaniach, interesującym życiu i wkładzie w historię. Pisarka szybko nawiązała kontakt z uczniami, a na koniec spotkania została zasypana gradem pytań.
Dziękujemy za miłe spotkanie! I oczywiście zachęcamy do lektury.

zielona szkoła Pogorzelica 2018

W dniach od 9-15 czerwca klasy 5a, 5b i 6a uczestniczyły w zielonej szkole w Pogorzelicy, w pięknie położonym OW „Komandor”.Nasi uczniowie podczas swojego pobytu nie tylko odpoczywali ale również uczyli się, brali udział w konkursach i zawodach sportowych, mieli żywą lekcję przyrody, historii i języka angielskiego, uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych „militarna przygoda”, odwiedzili motylarnię, odbyli spacer po Kołobrzegu i Niechorzu. Każdy dzień wypełniony od rana do wieczora dostarczał wielu wrażeń. Apetyty dopisywały a humoru nie brakowało!
Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Joanna Wojtysiak, Agnieszka Garbaciak, Alina Kroszowska i Agnieszka Wrońska-Radosz.

festyn

Dziś odbył się Festyn w Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie. Na muzycznej scenie wystąpili laureaci V Turnieju Talentów, organizowanego przez naszą szkołę. Oglądaliśmy popisy wokalne, instrumentalne, taneczne i recytatorskie. Dziękujemy wszystkim artystom za humor i odwagę!
Chór szkolny zachęcił zgromadzonych na placu kościelnym do śpiewania piosenek biesiadnych. Zabawa była przednia!

I jeszcze raz o nocy bibliotek
konkurs

Uczennica klasy 4b Oliwia Skubała pod opieką wychowawcy klasy Małgorzaty Zagórskiej otrzylama wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Podwodny Świat.
Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

aut. M. Zagórska

Rok z szachami za nami!

Zakończył się XXVI Cykl Turniejów Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach. Od września do maja odbyły się cztery turnieje zaliczane do klasyfikacji generalnej. Grały w nich dzieci i młodzież z Częstochowy i powiatu. Gratulujemy Uczniom naszej szkoły wyników, wytrwałości i sportowej postawy podczas turniejów. Liczymy, że królewska gra również w przyszłym roku będzie miała grono swoich zwolenników, którzy będą reprezentować naszą szkołę na arenie miejskiej i nie tylko. Podczas turniejów Grand Prix w roku szkolnym 2017/2018 naszą szkołę reprezentowali: Patryk Sojda, Tymoteusz Sirek, Klaudia Kmiecik, Mateusz Wachowski, Patryk Joński, Wiktor Krocz,Kacper Dawidowski, Konrad Karczewski, Kamil Kaliszuk. Wszystkim naszym szachistom dziękujemy i życzymy w przyszłości udanych partii, świetnych nagród i okazałych pucharów! Wyniki klasyfikacji generalnej GP KLIK

Bieg orlików

W dniu 15 czerwca w Parku Staszica odbyła się pierwsza edycja Biegu Orlika. Impreza zorganizowana została przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz przez Szkołę Podstawową nr 14 w Częstochowie. Jej celem było uczczenie pamięci poległych dzieci w bohaterskiej obronie Lwowa w 1918r. W bitwie tej zginęło 1421 dzieci, najmłodsze z nich miało dziewięć lat. Dlatego w biegu braly udział tylko dzieci dziewięcioletnie na dystansie 1421m.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
Nagrody wręczane były m.in. przez senatora Andrzeja Szewińskiego, przeora Jasnej Gory, komendanta policji, straży miejskiej, a także przybyłych sportowców.
Nasza szkoła reprezentowana była przez Zuzannę Gradoń, Aleksandrę Bielas, Oskara Wróbla, Dominika Mroza - uczniów klasy 3d.

aut. M. Zagórska

Z ostatniej chwili

Wszystkie nosy najmlodyszch przyklejone są do szyb. Na zewnątrz powstaje plac zabaw. Wymarzony, upragniony, wygrany, zapowiadany podczas festynu.

„Kochamy Was!”

Kochamy Was! pod takim tytułem hucznie obchodziła Dzień Mamy i Taty klasa 1b oraz uczniowie Koła Młodych Talentów – sekcja teatralna, pod kierunkiem p. Marzeny Łopacińskiej.
Dziękujemy wszystkim Szanownym Gościom za tak liczne przybycie, a młodym aktorom gratulujemy wspaniałego występu!

Theme Shadows by Harly18,563 unikalne wizyty