Bieżące wydarzenia

Wybitny Uczeń kl. 4-7
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie.

Ku nowej przygodzie
pod takim hasłem upłynie piąta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Prace naszych uczniów znalazły się na wystawie, będącej imprezą towarzyszącą festiwalowi filmowemu.
Nagrodzonych zostało troje młodych twórców:
Sean Audley z klasy 4a
Marceliny SzczepanikKacper Perczak z klasy 5c
Zapraszamy na wystawę i do wybrania się całą rodziną na seans filmowy w dniach od 22 do 30 września.
Tu więcej informacji, także program festiwalu
***

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą p. D. Salwą odwiedzili Przedszkole Nr 35, którego są absolwentami. Spotkali się ze swoimi nauczycielami i uczestniczyli we wspólnej zabawie z przedszkolakami.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 - dzień drugi

14 września w godzinach od 9.00 do 12.00 odbyły się warsztaty historyczno-teatralno-ilustratorskie pt. Niepodległość dla wszystkich przygotowane przez p. Marzenę Łopacińską we współpracy z Oddziałem Miejskim PTTK w Częstochowie reprezentowanym przez p. Elżbietę Gumułę. W warsztatach uczestniczyli: dyrektor p. Beata Zemła, wicedyrektor p. Olga Kozłowska-Żołędziewska, prezes OM PTTK p Krystyna Więckowska, przewodnicząca Jurajskiego Uniwersytetu dla Dzieci i Młodzieży p. Elżbieta Gumuła, przedstawiciel Zarządu Ligi Ochrony Przyrody, przewodnik PTTK p. Andrzej Przewłocki, malarka częstochowska - p. Anna Przewłocka oraz Rodzice, Dziadkowie i Rodzeństwo uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klasy 2b zaprezentowali piękne przedstawienie poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie reprezentanci klas 2a, 2b, 3a, uczestniczyli w teście wiedzy historycznej Rok 1918. Pani Elżbieta Gumuła przedstawiła prezentację multimedialną pt. Garnizon Częstochowa nasze West Point. Warsztaty zakończyły się zilustrowaniem fragmentów przedstawienia pt. Niepodległość dla wszystkich. Uroczystość zwieńczyły interesujące opowiadania wspomnień o Józefie Piłsudskim p. Andrzeja Przewłockiego, który pochodzi z Wilna.

Europejskie Dni Dziedzictwa - spacer

Drugoklasiści, pod opieką wychowawcy p. Marzeny Łopacińskiej, udali się na spacer edukacyjny, o czym informuje Radio FIAT

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 - dzień pierwszy

11 września 2018 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w spacerze edukacyjnym pt. Nasze stradomskie koszary pamiętają, podczas którego poznali historię powstania dzielnicy Stradom, koszary z lat 1906-1908, ich przeznaczenie oraz schron z okresu II wojny światowej. Podczas spaceru dzieci wykonywały wiele zadań: obserwowały i zapisywały nazwy roślin, tworzyły Księgę zmysłów oraz mapę myśli Koszary. Na koniec uczniowie udzielili wywiadu do Radia Fiat w Częstochowie. Spacer zorganizowała p. Marzena Łopacińska przy współpracy z p. Elżbietą Gumułą z Oddziału Miejskiego PTTK w Częstochowie

Program Profilaktyki i Wczesnej Diagnostyki Alergologicznej
Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa
Już wkrótce zaczynamy!
Stypendia szkolne

Informacje dla rodziców na temat stypendiów szkolnych dostępne w zakładce – dla rodzica

Parking PTAKU

Spółdzielnia Uczniowska PTAKU zawiadamia, że działa szkolny, monitorowany, płatny parking rowerowy. Regulamin udostępniony jest w zakładce dla Rodziców oraz w oknie świetlicy obok parkingu. Informacje dla uczniów ogłaszane były przed inwestycją oraz w trakcie jej realizacji przez radiowęzeł szkolny.
Parking umożliwia bezpieczne parkowanie rowerów, zakończy nieestetyczne „obwieszanie” ogrodzenia szkoly stalowymi rumakami, a także jest sprawdzianem opłacalności inwestycji poniesionych przez Spółdzielnię Uczniowską.
Wszyscy wjeżdżający rowerem na teren szkoły winni zapoznać się z regulaminem i stosować do jego zapisów.

Theme Shadows by Harly40,727 unikalne wizyty