Bieżące wydarzenia

Wybitny Uczeń kl. 4-7
Wybitny Absolwent kl. 8
vimeo instagram pinterest Google+

Nie możesz się zalogować?
Powitanie
Jeżeli nie widzisz aktualnych wiadomości z naszej szkoły, zajrzyj na stronę szkoły w nowej odsłonie i dodaj do ulubionych
***

W środę 31 października naszej Szkole świętowaliśmy Wigilię Święta Wszystkich Świętych. Z tej okazji uczniowie uczcili pamięć Wszystkich Świętych, tych znanych i tych mniej znanych przebierając się za nich.Każdy uczeń tego dostał słodką niespodziankę - krówkę ze Słowem Bożym. Na koniec przez szkołę przeszedł barwny Korowód Świętych, a uczestnicy zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Było to pierwsze, ale nie ostatnie takie wydarzenie w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i duży odzew z jakim spotkała się ta inicjatywa. Dzięki Wam Drodzy Uczniowie niebo tego dnia, było bliżej nas.

aut. katecheci

Wspaniała wycieczka !!!

24 października uczniowie klas: 2a, 2b, 3a uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Żarek. Wzięli udział w niezwykłych warsztatach wyplatania z wikliny pięknych serduszek. Kolejną atrakcją było samodzielne przygotowanie dla siebie pizzy. Na koniec dzieci zapoznały się z produkcją cukierków i lizaków w Manufakturze Słodyczy „Hokus Pokus”

Pokaz

25 października 2018 grupa dziewcząt z klas siódmych i ósmych pod opieką p. I. Będkowskiej udała się dovMiejskiej Galerii Sztuki na pokaz kolekcji mody pod hasłem Niepodległa 2018. Dziewczynki podziwiały odzież, biżuterię patriotyczną i fryzury, związane z historią naszego kraju (z okresu 1863 – 1918), które zostały zaprojektowane przez dwie uczennice z klasy maturalnej Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie. Wszystkie stylizacje nawiązywały do mody kobiecej po powstaniu styczniowym oraz do mundurów legionistów polskich. Na wybiegu w Sali Gobelinowej Galerii wystąpiły, niczym profesjonalne modelki, młodsze koleżanki projektantek. Pokazowi towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa jednej z uczennic RE:ymonta, portretującej kobiety w różnym wieku i o różnym statusie społecznym, żyjące w niepodległej Polsce. Na siódmo- i ósmolasistkach największe wrażenie wywarło zdjęcie 102-letniej kobiety, którą autorka pracy spotkała na ławeczce w Alejach NMP.

aut. I. Będkowska

Grand Press Photo 2018 Częstochowa
XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski „Chrońmy Ziemię”

W dniu 23 października 2018r. uczniowie klasy 2b, przygotowani pod kierunkiem p. Marzeny Łopacińskiej uczestniczyli w XVIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Chrońmy Ziemię”, zdobywając następujące miejsca:
Weronika Mielczarek- II miejsce
Mikołaj Szein- II miejsce
Natalia Chłąd- wyróżnienie
Weronika Nicewicz-wyróżnienie
Gratulacje!

Światowy Dzień Walki z Otyłością

W Światowym Dniu Walki z Otyłością powstały plakaty stanowiące odpowiedź na problem cywilizacyjny jakim jest otyłość. Uczniowie przypominają sobie nawzajem - rusz się sprzed komputera i chrup!

Bliżej sztuki - warsztaty

We wtorek (23 października) dwie grupy uczniów udały się do Zespołu Szkół Plastycznych na warsztaty organizowane z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia placówki. Jedna z grup zmagała się z rysowaniem komiksu, druga mogła bawić się typografią. Na początek, przed prezentacją powstałych na warsztatach prac, collage prazentujący zapracowanych uczestników.

Koło Młodych Talentów

Uczniowie klas młodszych uczęszczający na zajęcia matematyczno-przyrodnicze pod opieką nauczyciela p.Małgorzaty Górskiej wykonują eksperymenty, doświadczenia oraz rozwiązują łamigłówki . Bardzo podobało się doświadczenie "Chemiczne jojo", które pokazywało reakcję jaka zachodzi między sodą,octem oraz olejem. Dodatkową atrakcją było zastosowanie barwników. Zajęcia te to nie tylko eksperymenty, ale również matematyczne łamigłówki.

aut. M. Górska

Rodzice czytają dzieciom

Bardzo dziękuję rodzicom,którzy chętnie zaragowali na propozycję czytania dzieciom.Kolejne chętne mamy,które odwiedziły klasę 1a i poświęciły swój czas czytając przygody dzieci z książki pt"Magiczne drzewo.Czerwone krzesło". Rodzice mają doskonałą okazję obserwacji swojej pociechy, a dzieciaki są dumne ,że to ich mamusia czyta fragment książki. Starają się jak mogą najlepiej uważać i zgłaszać się do zadawanych pytań.

aut. M. Górska

Awans

Uczeń klasy 7b Kamil Kaliszuk odniósł wielki sukces w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, które rozgrywane były w dn. 12-19.10.2018 w Węgierskiej Górce. Kamil wygrał turniej w silnej grupie chłopców do lat 13 i awansował do Finału Mistrzostw Polski w 2019 roku oraz zdobył pierwszą normę na I kategorię szachową. Gratulacje!!!

Światowy Dzień Żywności 2018

W piątek aż dwie grupy uczniów naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Dnia Żywności. Relację z marszu protestacyjnego, który wyrażał sprzeciw wobec marnowania żywności, zamieściły lokalne media.
Marnotrawstwo jest problemem dotykającym nas wszystkich. Wystarczy, że przypomnicie sobie ile razy wyrzuciliście śniadanie do kosza, owoce porzuciliście na parapecie, przebiliście wieczko kefiru, zostawiając go, by już nikt go nie zjadł.

Spółdzielnia Uczniowska PTAKU włącza sie w tym roku w ruch zero waste(bez odpadów). Będziemy zbierać makulaturę na książki do biblioteki, w sklepiku rozpoczniemy segregację plastikowych odpadów.
Jeśli macie pomysł jak w naszej szkole zapobiec marnowaniu się mleka, jogurtów, czy warzyw i owoców, które dostajecie, napiszcie na kartce i dajcie sprzedajacym w sklepiku osobom (one będą wiedziały co z tym zrobić). Podpiszcie kartkę, najbardziej pomysłowi zostaną wyróżnieni nagrodami!

częstochowskie24.pl
czestochowa.naszemiasto.pl