Wolontariat

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na pisaniu i wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy włączyć się w tę niezwykle szlachetną akcję. Została ona przeprowadzona w ramach wolontariatu z inicjatywy p. I. Będkowskiej we współpracy z opiekunami Samorządu Uczniowskiego.
W czwartek 18 października, podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klas 4-8 ze wzruszeniem zapoznali się z profilami dzieci, umieszczonymi na portalu marzycielskapoczta.pl, wysłuchali ich historii, poznali codzienne troski i marzenia. Następnie, kierując się słowami Flory Edwards: Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas, z wielkim zaangażowaniem pisali listy, wykonywali kartki, rysowali laurki, aby sprawić przyjemność i wywołać uśmiech na twarzach swoich rówieśników, których życie zdominowały choroby i cierpienie. Dzieci pisały o sobie, swojej klasie, zainteresowaniach i sposobach spędzania wolnego czasu, ulubionych filmach, książkach, postaciach z bajek. W listach znalazły się też słowa otuchy i niezwykle ciepłe życzenia.
Udział w akcji był dla wszystkich prawdziwą lekcją empatii, uwrażliwił nas na potrzeby innych i uświadomił, jak niewiele potrzeba, aby podarować komuś coś niezwykle cennego – odrobinę serca. W grudniu planujemy kolejną akcję – tym razem chcemy przekazać dzieciom kartki z życzeniami świątecznymi. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nasze działania. Każdy z Was może odwiedzić portal www.marzycielskapoczta.pl i napisać list do dziecka, które bardzo na niego czeka.

Comments are closed.