Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Najpiękniejsze Legendy Naszego Regionu”

Prace konkursowe były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz wrażliwością na piękno i historię naszego regionu. Prace literacko-plastyczne zachwycały oryginalnością, starannością wykonania oraz ciekawym ujęciem lokalnych legend. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie zgłoszone prace prezentowały wysoki poziom i świadczyły o dużym zaangażowaniu uczestników. Konkurs po raz kolejny pokazał, jak bogata jest wyobraźnia dzieci i młodzieży oraz jak ważne jest pielęgnowanie regionalnych tradycji i kultury. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy nauczycielom i opiekunom za przygotowanie młodych twórców, a rodzicom za wsparcie i motywację. Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji literackich i artystycznych.

I miejsce
Mateusz Susłowicz – Szkoła Podstawowa w Brzyszowie
Jarosłau Charnabayeu – Szkoła Podstawowa nr 33
Marika Borowik – Szkoła Podstawowa nr 34

II miejsce
Zofia Chaś – Społeczna Jedynka Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1
Pola Dudek – Szkoła Podstawowa w Brzyszowie
Wiktoria Wendzik – Szkoła Podstawowa w Brzyszowie
Hanna Zazirska – Szkoła Podstawowa nr 33

III miejsce
Anastazja Plaminiak – Szkoła Podstawowa nr 21
Julia Chenyu – Szkoła Podstawowa nr 31
Larisa Kula – Szkoła Podstawowa nr 33
Piotr Szczykutowicz – Szkoła Podstawowa nr 33

Wyróżnienie:
Gabriela Dynarowicz – Szkoła Podstawowa nr 34
Stanisław Baran – Szkoła Podstawowa nr 40
Magdalena Imiołczyk – Szkoła Podstawowa nr 21
Aleksandra Organa – Szkoła Podstawowa nr 21
Piotr Sowiński – Szkoła Podstawowa w Brzyszowie
Zofia Resler – Szkoła Podstawowa w Brzyszowie
Pola Gajda – Szkoła Podstawowa w Brzyszowie
Laura Kała – Szkoła Podstawowa w Brzyszowie

Dyplomy, podziękowania oraz nagrody zostaną dostarczone laureatom w najbliższym czasie.

Tekst i zdjęcia- M.Mazur