Rocznica zakończenia II wojny światowej- obchody miejskie

W piątek 08.05.2026r. na Placu Pamięci Narodowej częstochowianie upamiętnili 81 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Uroczystość odbyła się przed pomnikiem „Poległych w obronie Ojczyzny”. W uroczystościach uczestniczyła młodzież z klas mundurowych częstochowskich szkół, kombatanci, członkowie Związków Oficer Rezerwy RP, delegacje instytucji, służb mundurowych i władz samorządowych, nauczyciele i uczniowie częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta Częstochowy i okolic. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie w składzie Robert J., Patrycja P., Natalia O., oraz Daria B. W trakcie uroczystości oddano hołd bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny. Po apelu pamięci delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem „Poległych w obronie Ojczyzny”.. Opiekę nad uczniami sprawował mgr Andrzej Solski.