Nasza szkoła dba o czystość planety

W dniu 10.04.2026r. uczniowie szkoły podstawowej nr 33 uczestniczyli w wielu ciekawych atrakcjach zorganizowanych w ramach udziału w projekcie „Częstochowa dla Ziemi – Czysta Częstochowa 2026”. Przedstawiciele klas : 5a, 5b, 6a, 7b oraz 8a wzięli udział w sprzątaniu terenów zielonych nad Bulwarami Stradomki oraz wykonywali zadania w grze edukacyjnej „Ekomosja: Czysta Częstochowa – Wyzwanie Ekologiczne”. Wszyscy byli zaangażowani oraz wykazali się dużą wiedzą na temat ekologii. W ramach podziękowań uczniowie otrzymali słodki poczęstunek oraz upominki związane z nadchodzącymi obchodami Dnia Ziemi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy w imieniu naszej planety.

Tekst i zdjęcia – Olga Rubik, Sandra Wójcik, Anna Dębska