Miejskie Uroczystości -„Świętujemy Niepodległość”
W dniu 11 listopada 2025 r. o god.16.00 na placu Biegańskiego w Częstochowie odbyła się główna uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość ” Świętujemy Niepodległość” – rozpoczęto od złożenia kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki, następnie przemarsz na plac Biegańskiego gdzie odbyła się główna część ceremonii. Odczytano Apel Pamięci składając hołd wszystkim poległym za ojczyznę oraz złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu częstochowskiego: prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak, parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej oraz młodzież częstochowskich szkół, która maszerowała ze sztandarami placówek. Swoich przedstawicieli podczas ceremonii miały także władze powiatowe i wojewódzkie, dyrekcje częstochowskich szkół , służy mundurowe szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę wraz z pocztem sztandarowym reprezentowali uczniowie klas siódmych i ósmych w składzie: Natalia i Magda z klasy 7a oraz Szymon z klasy 8a. Opiekę nad uczniami sprawował p. Andrzej Solski.