Gra miejska podsumowująca edukację regionalną

W dniu 19.06.2024r. przedstawiciele klas szóstych naszej szkoły brali udział w Grze Miejskiej podsumowującej realizację programu Edukacji Regionalnej w roku szkolnym 2023/2024. Organizatorami wydarzenia były SP nr 15 i SP nr 8 oraz UM Częstochowy. 
Gra odbywała się w dzielnicy Raków. Uczniowie w pięcioosobowym patrolu, pod opieką  p. Anety Kluźniak-Buchaniec i p. Magdaleny Kurleto realizowali kolejno zadania, szukając informacji w 5 punktach rozmieszczonych w dzielnicy miasta. Gra rozpoczęła się na stadionie „Rakowa”, a zakończyła w siedzibie Poradni PP i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy  ul. Łukasińskiego, gdzie odbyło się także uroczyste wręczenie certyfikatów dla wszystkich uczestników. Uczniowie z chęcią zabrali udział w grze, podczas której wspólnie i dzielnie realizowali zadania i zdobywali wiedzę na temat historii dzielnicy Raków. Do zobaczenia  w przyszłym roku na kolejnych edycjach! 

aut.: Magdalena Kurleto