|

Na koniec roku do jadłodzielni…

Sklepik posprzątany, urządzenia zabezpieczone, pozostało tylko podzielić się żywnością, która została i mogłaby się przez wakacje zmarnować. Nadwyżki zrobionych przez nas granoli zostały zapakowane, opisane i wraz z jajkami i keczupami z festynu potuptały do jadłodzielni. Choć wiemy z regulaminu co można w jadłodzielni zostawić, to przy keczupach była chwila wahania.

Nasze wątpliwości rozstrzygną, ale to już w nowym roku szkolnym, Wolontariusze HelpCzewa, których zaprosimy do szkoły. Tymczasem jednak zarówno Oni, jak i Uczniowie przygotowują się do wakacji.

Wszystkim, którzy latem będą chcieli uchronić przez zmarnowaniem nadwyżki jedzenia, polecamy jadłodzielnię.
W załączeniu film Nikoli promujący tę inicjatywę. Prezentacja powstała w ramach szkolnego projektu młodzieżowego Ekologiczna szkoła inspirowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.