Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Nasza szkoła obchodziła w bieżącym tygodniu „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, który przypada na 2 kwietnia. Uczniowie jak zwykle z ogromnym zaangażowaniem brali udział w szeregach działań organizowanych w szkole i w mieście. Klasy czwarte brały udział w warsztatach prowadzonych przez p. Magdalenę Kurleto w ramach zajęć rozwijających kreatywność. Uczniowie oglądali prezentacje, brali udział w pogadankach, wykonali ciekawe gazetki i dekoracje. 5 kwietnia przedstawiciele klas 6a, 6b, 7a, 7b wraz z opiekunami,
p. Katarzyną Krauze, p. Karoliną Mazik-Orlikowską, p. Magdaleną Kurleto, p. Jarosławem Garbaciakiem uczestniczyli w „Marszu dla autyzmu”. Wszyscy uczniowie z niebieskimi balonami i serduszkami, stanowiącymi symbol wydarzenia, dumnie reprezentowali naszą szkołę. Marsz zakończył się na Placu Biegańskiego, na którym wszyscy uczestnicy stojąc utworzyli kształt serca i wspólnie zaśpiewali piosenkę „Po prostu kochaj”, będącą hymnem wydarzenia. Ale to nie wszystko! Nasza szkoła organizuje również międzyszkolny konkurs plastyczny na plakat na temat autyzmu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

aut. Magdalena Kurleto