88. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

12 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Dominika Chłąd, Konrad Parkitny, Maja Pikor oraz Antoni Rozwens pod opieką p. Andrzeja Solskiego uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez urząd Miasta Częstochowy oraz Związek Piłsudczyków RP Oddział Częstochowy. Uczczono 88 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pod jego pomnikiem na Placu Biegańskiego delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze. Władze samorządowe Częstochowy reprezentowali zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak, naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jolanta Urbańska. Wiązanki złożyli również parlamentarzyści z Częstochowy – m.in. p. Andrzej Szewiński, p. Wojciech Konieczny i p. Zdzisław Wolski oraz nauczyciele i dyrektorzy częstochowskich szkół. Dziękujemy uczniom klas ósmych za godne reprezentowanie szkoły podczas uroczystości.

aut.A.Solski