Baśniowa lekcja

Chyba wszyscy lubimy baśnie i chętnie po nie sięgamy. Podoba się nam ich niezwykłość i szczęśliwe zakończenie. W barwny świat magii i czarów przenieśli się 16 listopada uczniowie klasy 4a. Na lekcji języka polskiego czwartoklasiści wcielili się w postacie ze swoich ulubionych baśni. W klasie pojawili się m.in. groźny Wilk, najmądrzejsza z Trzech Świnek, Królewna Śnieżka, Roszpunka oraz Kopciuszek a wszystkich witała Wróżka – p. Iwona Będkowska. Każda z niezwykłych osób, która w niecodziennym stroju przybyła na lekcję, prezentowała swojego bohatera i opowiadała o jego losach. Młodych miłośników baśni czekał też niecodzienny sprawdzian wiedzy i umiejętności. Musieli odczarować zadania przygotowane przez panią Kaliszuk i panią Będkowską, aby  zdobyć hasło do skrytki ze skarbem ukrytym w bibliotece. Za swoje zaangażowanie i wysiłek wszyscy zostali nagrodzeni pysznymi baśniowymi babeczkami o niezwykłej mocy przygotowanymi przez panią Iwonę Będkowską. Ich magia gwarantuje doskonałe przygotowanie do sprawdzianu z baśni oraz nieustające pragnienie powrotu do baśniowych światów.