Dzień Papieski organizuje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia (FDNT), która powstała w 1999 r. jako pokłosie pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. Dzień Papieski w każdym roku ma swoje hasło, wskazujące na istotny obszar papieskiego nauczania. W tym roku hasłem był tytuł jednej z encyklik Jana Pawła II – „Blask prawdy”. Hasło to stanowi osnowę wszystkich wydarzeń modlitewnych, liturgicznych i artystycznych. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszą konkursy, wystawy, sztuki teatralne, wieczory poetyckie, imprezy sportowe, kulturalne. W naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, z okazji Dnia Papieskiego odbył się 13 października uroczysty apel, podczas którego przypomniano sylwetkę naszego Papieża, a uczniowie z chęcią zaśpiewali ulubione pieśni Jana Pawła II, w tym m.in.”Barkę” i „Abba Ojcze”. Akademię przygotowali wybrani uczniowie z klasy 3a i 5b pod kierunkiem p. Joanny Ginalskiej i p. Bartłomieja Olszewskiego.

Skip to content