|

Świętuj z nami XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 7.10.2022

Serdecznie zapraszamy naszą szkolną społeczność do aktywnego spędzenia najbliższego tygodnia z tabliczką mnożenia.

XII edycja corocznej akcji pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie wyników mnożenia i dzielenia w zakresie 100.

Drodzy uczniowie klas IV-VIII ! W szkole, w domu, na podwórku (oraz wszędzie tam, gdzie uznacie, że wypada…) przepytujcie się wzajemnie ze znajomości tzw. tabliczki mnożenia.

Zwieńczeniem tygodniowej, powszechnej powtórki będą ustne egzaminy na terenie naszej szkoły. Odbędą się w dniu 7 października 2022 roku w czasie przerw śródlekcyjnych (po 1, 2, 3 i 4 lekcji) na korytarzu przy sekretariacie. Dorośli będą mogli się sprawdzić i popisać przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.

A uczniowie SP33 ?

Otóż chętni uczniowie zgłaszają się do oznakowanego punktu egzaminacyjnego i losują pięć działań. Jeśli sprawnie podadzą poprawne odpowiedzi, zdobywają 𝐭𝐲𝐭𝐮ł 𝐄𝐤𝐬𝐩𝐞𝐫𝐭𝐚 𝐓𝐚𝐛𝐥𝐢𝐜𝐳𝐤𝐢 𝐌𝐧𝐨𝐳̇𝐞𝐧𝐢𝐚 potwierdzony symbolicznym certyfikatem.

W przypadku choćby jednej pomyłki, lub zbyt długiego oczekiwania na podanie wyniku – egzamin jest niezdany.

Można do niego przystąpić ponownie dopiero na następnej przerwie.

Za uzyskany certyfikat nauczyciel matematyki danego ucznia nagradza go bardzo dobrą oceną.

Chcesz poćwiczyć tabliczkę mnożenia i sprawdzić się przed ŚDTM wejdź na stronę https://www.xn--tabliczkamnoenia-0rd.pl/dyplom/

#ŚwiatowyDzieńTabliczkiMnożenia#WorldMultiplicationTableDay#wmtday

Życzymy powodzenia!

aut. Marlena Palaczyk- nauczyciel matematyki