Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Dnia 27 września odbył się na terenie naszego miasta II Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, który miał na celu uczczenie 83. rocznicy powstania Szarych Szeregów Polskiego Państwa podziemnego. Organizatorami biegu był Hufiec ZHP Częstochowa, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Szkoła Podstawowa nr 52 w Częstochowie. W biegu uczestniczyły reprezentacje szkół tworząc patrole. Nasz patrol w biegu reprezentowali Alicja Ślęzak, Emilia Zgrzebna, Artur Jaksender, Konrad Kruszewski oraz Szymon Skuza. Trasa biegu prowadziła od Placu Pamięci Narodowej do Placu Biegańskiego, gdzie odbyło się podsumowanie biegu. Organizatorzy biegu podziękowali wszystkim uczestnikom, wręczając okolicznościowe certyfikaty. Opiekę nad uczniami sprawował p. Jarosław Garbaciak.