Tydzień Profilaktyki dla chorób zakaźnych

W tygodniu 12-16 .09. 2022 r. w naszej szkole obchodzony był Tydzień Profilaktyki dla Chorób Zakaźnych, podczas którego uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do dbania o zdrowie własne oraz najbliższych. W ramach akcji profilaktycznej młodzież miała okazję wysłuchać audycji radiowej na temat chorób zakaźnych i profilaktyki, ponadto zostały zorganizowane warsztaty, podczas których przygotowywano plakaty „10 zasad jak uchronić się przed chorobami zakaźnymi”, a klasy I-III przygotowywały plakaty pt. „ Szczepionka-superbohater”. Ważnym punktami naszego Tygodnia Profilaktyki były spotkania z pracownikami Powiatowej Sekcji Oświaty Zdrowotnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie , lekarzem medycyny panem Janem Wojtysiakiem oraz szkolną higienistką panią Dorotą Leszczyńską.