Narodowe Czytanie w naszej szkole

Narodowe Czytanie to coroczna akcja pod patronatem pary prezydenckiej, promująca najsłynniejsze dzieła polskiej literatury. W szkołach, bibliotekach i innych instytucjach odbywa się wspólne czytanie wybranej lektury. Również nasza szkoła włączyła się w to przedsięwzięcie. W nowo otwartej sali teatralnej, w przepięknej, tajemniczej scenografii uczniowie mieli okazję wysłuchać ballad Adama Mickiewicza. W magiczny klimat ”Świtezianki” i „Pani Twardowskiej” wprowadziła uczniów klas 4-8 częstochowska aktorka pani Katarzyna Linke. Uczniom klas trzecich balladę „Świteź” przeczytała p. Marta Kaliszuk, nauczyciel bibliotekarz.