III Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej „Folkowizja”

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Jedną z nich był Konkurs Piosenki Ludowej Folkowizja pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach/Delegatura w Częstochowie. To już kolejny raz, kiedy uczestnicy zaprezentowali utwory na tak wysokim poziomie. Publiczność mogła posłuchać takich piosenek jak: Lipka, Czerwone jabłuszko, W moim ogródecku czy Furman. Na pochwałę zasługują także wspaniałe stroje występujących. Wyniki III Powiatowego Konkursu Folkowizja przedstawiają się następująco:

I miejsce ex aequo: Weronika Kowalska, Piotr Piliszański, Dagmara Rełkowska

II miejsce ex aequo: Zofia Nikoli, Nikola Kowalczyk, Anastazja Pilarska

III miejsce ex aequo: Lena Kręciwilk, Kornelia Antczak, Julia Bodzioch

Wyróżnienia: Veronika Cherneha, Klaudia Kępa.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

A tutaj relacja z tego wydarzenia przygotowana przez TV Orion:

Dziecięce folklowizje – YouTube

aut. E. Ciosek-Szczęsna, M. Zagórska, M.Łopacińska

 

 

 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content