Dzień Patrona

18 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Mottem przewodnim obchodów były słowa „Nie bój się chcieć !”. Tego dnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w grze terenowej dotyczącej książek Marii Kownackiej. Musieli wykazać się wiedzą, ale też sprawnością fizyczną. Był więc slalom, budowanie Plastusia z piasku, wypełnianie kart pracy i układanie puzzli z bohaterami książek. Główna część obchodów miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas starszych uświadomili widzów, jak ważna jest wiara w siebie i w swoje możliwość. Na zakończenie Dnia Patrona zadaniem uczniów było wykazanie się znajomością życiorysu i twórczości Marii Kownackiej. Wyniki quizu z wykorzystaniem aplikacji Kahoot! pokazały, że postać patronki jest zdecydowanie bliższa uczniom klas młodszych. Wielkie brawa dla klas: 1b za I miejsce, 2b za miejsce II, 3a za miejsce III. Tegoroczne obchody  Dnia Patrona przygotował zespół nauczycieli w składzie: p. Ewa Duchnik-Dywan, p. Iwona Zakrzewska, p. Emilia Ciosek-Szczęsna, p. Małgorzata Górska, p. Iwona Będkowska, p. Marta Kaliszuk.

 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content