Dzień Dobra

Dzień Dobra to  święto patronalne CARITAS, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce. W tym dniu ideę miłosierdzia zamieniamy na działanie na rzecz drugiego człowieka. W naszej szkole Dzień Dobra obchodziliśmy 21 kwietnia.  Wolontariusze z klas ósmych aktywnie zachęcali do udziału w zbiórce pieniędzy na szczytne cele Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, częstując ofiarodawców słodkościami przygotowanymi przez społeczność szkoły. Hasło tegorocznej zbiórki to MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM. Wspieraliśmy  miejsca, które niosą pomoc dzieciom i rodzinom oraz dają schronienie potrzebującym z Ukrainy. Dzielmy się dobrem na co dzień.

aut. Marzena Łopacińska, Bartłomiej Olszewski