Wąsy Marszałka

19. marca to dzień imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Chcąc utrwalić pamięć o tym wielkim wodzu, uczniowie naszej szkoły nosili  w przeddzień imienin przygotowane specjalnie na tę okazję wąsy, z których Marszałek słynął i był bardzo dumny. Mamy nadzieję, że ten humorystyczny akcent dzisiejszego dnia przyczyni się do wzmocnienia pamięci o tej wybitnej postaci z kart historii naszego kraju.

Po raz pierwszy częstochowscy uczniowie przylepili sobie wąsy – najczęściej własnoręcznie wykonane na podstawie szablonu przygotowanego przez pomysłodawców akcji – w marcu 2018  roku. Chyba narodziła się nam nowa tradycja;)