Najaktywniejsza szkoła w konkursie!

Miło nam poinformować, że w organizowanym przez posła Zdzisława Wolskiego konkursie „Zasłużeni parlamentarzyści i politycy XX-lecia międzywojennego 1919-1939”  uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę grupową i kilka nagród indywidualnych. A trzeba podkreślić, że w konkursie wzięło udział ponad ćwierć tysiąca uczniów!
Przedsięwzięcie miało na celu uczczenie pamięci Prezydenta Narutowicza, który po 5 dniach prezydentury został zastrzelony przez fanatycznego działacza endecji.
28 lutego uczniowie dwóch najaktywniejszych w konkursie szkół, a więc SP 33 i SP 50, udali  się na wycieczkę do Warszawy – zwiedzali Sejm RP oraz dzięki uprzejmości Muzeum Łazienek Królewskich wzięli udział w  „Spacerze śladami Piłsudskich”, 15 marca natomiast odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród indywidualnych.
Jak podkreślają organizatorzy- wybór indywidualnych laureatów konkursu był nie lada wyzwaniem dla jury  w składzie: Rafał Piotrowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Anna Paleczek-Szumlas – Dyrektorka Miejskiej Galerii Sztuki, Krystyna Szwajkowska– Artystka litograf, profesor UJD, Ewa Powroźnik– Prezes CSP im. J. Dudy-Gracza, Zofia Wojtysiak-Kowalik– Dyrektorka Biura Poselskiego.
Nagrodzeni indywidualnie uczniowie naszej szkoły to: 3.miejsce -Natalia Jadowska, wyróżnienia: Maja Pokorniecka, Alicja Ślęzak, Hanna Purgal, Karolina Śpiewak, Szymon Małolepszy. Gratulujemy naszym uczniom zapału i talentu plastycznego, a organizatorom dziękujemy za wspaniałą wycieczkę.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content