Zbiórka dla Ukrainy

Trwa zbiórka, do udziału w której zachęcamy całą społeczność szkolną – nauczycieli, innych pracowników szkoły, rodziców, dzieci i młodzież. Zbiórka potrwa od 28 lutego do 18 marca.

Zgromadzona pomoc trafi m. in. do mieszkanek i mieszkańców Berdyczowa, Humania, Iwano-Frankowska czy Charkowa – miast partnerskich Częstochowy. Zbiórka w naszej szkole obejmie artykuły spożywcze o  wydłużonym terminie przydatności jak konserwy, olej, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, słodycze – czekolady, batony, a także artykuły chemiczne i środki czystości – mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe.

Potrzebne też są: śpiwory, koce, materace, koce termoaktywne, pulsoksymetry, apteczki, opaski uciskowe, bandaże, opatrunki, nienarkotyczne leki przeciwbólowe.

Wszystkie dary można składać w sali nr 6 w Szkole Podstawowej nr 33, w godzinach 8.00-19.00

Dziękujemy za ofiarne serce!