Edukacja regionalna klasy 6 a

W ramach zajęć edukacji regionalnej, 19 stycznia 2022r. uczniowie klasy 6a wzięli udział w ciekawej wycieczce na Jasną Górę pt. „Dzieje Polski i Częstochowy przez pryzmat Jasnej Góry”. Najpierw zwiedzili Muzeum 600-lecia, a następnie obejrzeli eksponaty w Bastionie. Wszystkich zainteresowała niezwykła makieta: „Obrona Częstochowy przed Szwedami”, jak również samochód papieski Jana Pawła II. Uczniowie obejrzeli też ozdobne rękopisy z XIV wieku oraz pierwsze książki z jasnogórskiej drukarni z XVII wieku. Dowiedzieli się wielu historycznych faktów o niezwykłych dokonaniach prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wycieczka była niezwykle pouczająca.

aut. Marzena Łopacińska