Po prostu… bosko

W czwartek naszą szkołę opanowali… bogowie olimpijscy. Uczniowie klas 5, podsumowując pracę z mitami na lekcjach języka polskiego, wcielili się w role wybranych bogów i bogiń greckich. W tym celu zaprojektowali i wykonali w domu odpowiednie kostiumy, dobrali rekwizyty (atrybuty), a także przyswoili wiedzę na temat bohaterów greckich mitów. Wykazali się przy tym ogromną kreatywnością – w szkole pojawili się groźny Hades, piękna Afrodyta, mądra Atena, wrażliwa Demeter, mściwa Hera, wspaniały Dionizos i wiele innych postaci. Ciekawie były wykonane atrybuty charakteryzujące postacie z Olimpu, m.in. lira Apollina, trójząb Posejdona, pioruny Zeusa, zaprzęg Heliosa czy łuk Artemidy. Bogowie i boginie kolejno zabierali głos, prezentując swój mitologiczny życiorys, zakres władzy i różne ciekawostki. Lekcja w całości przygotowana przez dzieci z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Oczywiście na naszym boskim spotkaniu nie mogło zabraknąć ambrozji, która co prawda nie zapewni nam nieśmiertelności, ale z pewnością stanowiła słodką chwilę przyjemności i nagrodę za pracę i zaangażowanie uczniów.

aut. I. Będkowska

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content