Nagroda dla szkoły – stacja ekologiczna

Centrum Usług Komunalnych przesłało nam podziękowania za udział w konkursie „Posprzątaj swoją szkołę przed zimą”. Założeniem akcji było posprzątanie przez uczniów placówek oświatowych terenu szkoły z odpadów komunalnych oraz odpadów zielonych udokumentowanych w formie zdjęć zrobionych przed sprzątaniem oraz po sprzątaniu. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w zakresie zbierania i segregacji opadów oraz recyklingu odpadów. Konkurs miał charakter edukacyjny. Zgodnie z regulaminem konkursu szkoły biorące udział w akcji zostaną wyposażone w stację do segregacji odpadów wraz planszą informacyjno- edukacyjną. Możliwe, że już w poniedziałek nagroda, którą jest taki zestaw, pojawi się w naszej szkole.

W efekcie sprzątania szkoły przed zimą uformowane zostały z liści (i oznakowane) domki dla jeży

koordynatorka konkursu A. Klimecka