Warsztaty plastyczne uczniów klasy 1b w Muzeum Częstochowskim

Lekcja muzealna poświęcona tradycjom Bożego Narodzenia, szopkom tradycyjnym i ich przekazowi w sztuce ludowej to wspaniała propozycja dla uczniów klasy 1b. Na lekcji poświęconej tradycji prezentowane były szopki ludowe, rzeźby w drewnie, a także obrazy na szkle. Omówiona została historia szopki bożonarodzeniowej oraz tradycje i zwyczaje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie podczas kreatywnych warsztatów wykonali prace plastyczne inspirowane obrazkami na szkle pochodzącymi ze zbiorów Działu Etnografii Muzeum Częstochowskiego oraz poznają technikę ich wykonania. W świątecznych nastrojach cała klasa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcia przy iluminacjach świetlnych wystawionych w naszym mieście.

aut. E. Ciosek-Szczęsna

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content