Sercem wyśpiewane

Po raz piąty w Trzydziestej Trzeciej odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej pt.: „Sercem wyśpiewane”. Polska pieśń patriotyczna jest zwierciadłem ponad tysiącletniej historii dziejów naszej Ojczyzny. Cieszymy się, że dzieci i młodzież chcą popularyzować taki repertuar. „Rota”, „Biały krzyż”, „Przybyli ułani”, „Taki kraj” i „Dziś idę walczyć, mamo” – to tylko niektóre pieśni, które zabrzmiały dziś w murach naszej szkoły. Jury, któremu przewodniczyła dyrektor pani Beata Zemła, miało niełatwe zadanie, bo wszystkie zespoły dołożyły starań, by słuchającym dostarczyć emocji – wzruszenia, żalu, tęsknoty i radości.
W kategorii klas 3–5:
1. miejsce zajęły klasy 3a i 3b za interpretację pieśni „Przybyli ułani”
2. miejsce zajęła klasa 5a za wykonanie piosenki „Taki kraj”
3. miejsce wyśpiewała klasa 4a piosenką „Niepodległość”
Wyróżnienie otrzymała klasa 4b, która zaśpiewała pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino”
W kategorii klas 6–8:
1. miejsce zajęły: klasa 7c za interpretację pieśni „Dziś idę walczyć, mamo” oraz klasa 8a za wykonanie pieśni „Biały krzyż”
2. miejsce zajęły: klasy 7d za zaśpiewanie „Roty” oraz klasa 8c, która zaśpiewała piosenkę „Taki kraj”
3. miejsce wyśpiewała klasa 7b za pieśnią „Biały krzyż”
Wyróżnienie otrzymała klasa 6a, która zaśpiewała pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

aut. Elżbieta Bartecka, Ewa Duchnik – Dywan

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content