Spacer edukacyjny „Różnorodność wyznaniowa w Częstochowie na przestrzeni dziejów”

W ramach zajęć „Edukacja regionalna”, w dniu 27 października 2021r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w ciekawym spacerze edukacyjnym, podczas którego poszerzali informacje dotyczące różnorodności wyznaniowej w Częstochowie. Odwiedzili: kościół pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej w Częstochowie, kościół protestancki pod wezwaniem MB Królowej Apostołów, ewangelicki kościół Wniebowstąpienia Pańskiego parafii ewangelicko – augsburskiej, kościół pod wezwaniem św. Jakuba. Uczniowie zebrali wiele zaskakujących wiadomości historycznych.

autor: Marzena Łopacińska